Cukrárna z filcu

Cukrárna z filcu

Pro vnučky jsem tvořila dvě cukrárny z filcu.

Když máme u nás vnučky, vždy si hrají s nádobíčkem a vaří. Udělala jsem jim proto dorty, zákusky, zmrzliny a nanuky – na hraní. Hotové výrobky jsem narovnala do koupených krabic, na které jsem nalepila nápis „Cukrárna“. Do krabic jsem doplnila ještě malinké porcelánové hrníčky s talířky a zástěrku s chňapkou (Zapomněla vyfotit). Na výrobu zákusků jsem použila různé krabičky a víčka. Něco je šité, něco lepené. Jó a moc mě to bavilo.

28 komentáře k článku: Cukrárna z filcu

  • Leni , tak to je nádhera, teď mi dcerami nakoukla přes rameno a prý mňam to bych si dala a já na ni: to je šité:-) a ona: cože, to vypadá jak originál k snědku:-) to bys mohla prodávat.

   • Hani, díky. Syn, když jsem cukrárny dělala, tak se nechal nachytat, že jsou zákusky opravdové. Prodávat už nic nechci, jsem špatný obchodník. Tvořím neustále něco, ale jen pro radost.

 1. Leni, máš to zase dokonalý)))) Vím; jaká je to práce. Taky jsem to pro Loli šila. Pořád si s tím v kuchyňce hraje. Hezký valentýnský víkend přeji.

  • Evi, děkuju. Holky taky pořád vyvařujou. Já bych byla šťastná jako blecha, kdybych to jako malá měla. Neměla jsem ani dětské nádobíčko a bylo mě to moc líto.

  • Alenko, vnučkám se cukrárny líbily a hrajou si s nima. Chtěla jsem dělat ještě další a další zákusky, ale krabice jsem měla koupené dopředu a už by se tam nic nevešlo. Děkuju.

 2. Sním už o nich mnoho dní,
  dorty co jsou dietní.
  Mám moc ráda sport,
  disciplínu dort+dort.
  Když jdu takhle poránu,
  zvolna míjím cukrárnu,
  mají ale zavříno,
  půjdu domů na víno.
  nebo pivo lahvový?
  K tomu dortík filcový,
  jeden nanuk růžový.

 3. Nejdřív ocením barvy, jsem barevný člověk a tohle je pro mne ráj.
  Pak vyzdvihnu neuvěřitelnou piplačku, protože vše je tak věrohodné, jen si kousnout.
  Jsi skutečně šikovná ženská, mám vedle tebe řádný mindrák :)))

  • Simi, to já mám mindrák, když čtu Tvoje příspěvky – jaký jsi spisovatel. Dřív jsem s tím neměla problém, teď je to horší. Děkuju, mě to moc baví.

 4. Jezdím si fotkami nahoru a dolů a kochám se! jeden kousek krásnější než druhý, žádný kýč, precizní práce. Holčičky jsou u babičky jako v ráji! Na tohle budou vzpomínat celý život!
  Leni, měj příjemný víkend, Helena

  • Jitko, už se mě po vnučkách stýská. Dlouho tady nebyly. Vlastně byly, ale to jen na návštěvku s rodiči, na hlídání dlouho ne. Díky. A co Ty, háčkuješ ?

  • Hani, díky moc za Tvoje slovíčka. Já mám ráda precizní provedení. Jo vnučky se mají, a já taky, že je mám. Mám tři syny a tak si užívám ten holčičí svět teď s vnučkama.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.