Domeček pro panenky

Domeček pro panenky

Vnučkám pro radost jsem udělala domeček pro panenky. Tedy – domeček je zakoupen v Ikea, já jsem ho jen zabydlela…

Ložnice

Horní patro bylo zbytečně vysoké, využila jsem ho jako podkrovní ložnici. Patrové postýlky, zakoupené s panenkami jsem rozebrala, čela polepila dekorační pryží a ovečkami, ušila peřinky.

Kuchyň

Kuchyňskou linku jsem sestavila z natřených dřevěných kostiček na hraní – takže je vlastně „z masivu“, dřez je z malé plechové lékovky.

Ošatky jsou ze sisálu, upletený copánek jsem postupně přišívala dokolečka.

Herna

Kuchyň je průchozí s pokojíčkem, kde si panenky hrají, čtou knížky, skákají panáka…

Koupelna

Dlažba a obkladačky jsou z nalepené mozaiky, vana z obalu od tvarohu, umyvadlo z obalu od malé marmeládky.Záchod – mísa je seříznutá vrchní část obalu od saponátu, na ní je přilepená nádrž, vyrobená ze spodní části obalu od sprcháče.

Obývací pokoj

Rohový gauč je z houbiček na nádobí, potáhnuto látkou a slepeno k sobě tavnou pistolí.
Pokoje jsem vytapetovala balícími papíry a přelakovala matným lakem. Z krabičky, ve které byly panenky koupeny, jsem vystřihla jejich fota a zarámovala je – viz ložnice, obývák.

Vnučky jsou z domečku nadšené a hodně si s ním vyhrají. Jestli se do výroby domečku pustíte, tak ať vás to baví stejně, jako to bavilo mě !

14 komentáře k článku: Domeček pro panenky

  1. Nejenom vnučky jsou z domečku nadšené 🙂 Je úžasný, do detailu propracovaný a s láskou vytvořený. Můj obdiv máš ve všem!! Šikovná babi Leni 🙂

  2. Mě mrskne!!! Taková pidi midi práce! Bych si normálně zamotala prstíčky :-). Smekám klobouk kámoško, to je fakt machrovinka.

  3. Dobrý den, domeček je nádherný. Vnučka nám dorostla do věku, kdy by si s takovým už taky mohla hrát, díky moc za inspiraci. Můžu se zeptat, pro jak velkou panenku jste to vyráběla? Děkuji.

    • Alenko, dobrý večer. Panenky, které v domečku bydlí, se jmenují Evičky od firmy Simba. Jsou vysoké 12 cm, do domečku ideální. Jsou to moc hezké mini panenky, prodávají nespočet variant – se zvířátky, s různým nábytkem, s kolem, kočárkem, autem, v různém oblečení… Mají je všechna hračkářství a opravdu je můžu doporučit. Já jsem nejdříve do domečku koupila dvě Evičky, po narození třetí vnučky jsem přikoupila třetí, pořídila třetí postýlku a přistavěla část se zvířátky a terasu. Tak ať se Vám dílo podaří, kdyby jste ještě něco chtěla vědět, tak klidně napište sem nebo mail. Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.