Jablkové růžičky

Jablkové růžičky

Jakmile jsem na internetu uviděla růžičky z jablek a listového těsta, tak se mně zalíbily, že jsem je hned musela vyzkoušet.

Potřebujeme jen : červená jablka, listové těsto, citrón, skořicový cukr.

Jablka nakrájíme na tenké plátky, nasypeme do misky s citrónovou šťávou a vodou, aby nezhnědla. Dáme na chvilku do mikrovlnky, aby jablíčka změkla a dobře se nám stáčela.

Vyválené listové těsto (na hodně tenkou vrstvu) nakrájíme na proužky a poklademe plátky jablek, posypeme skořicovým cukrem. Srolujeme do tvaru růžiček a pečeme na plechu na muffiny dozlatova.

Hotové upečené růžičky můžeme ještě pocukrovat. Vypadají moc hezky.

Zkoušela jsem i slanou variantu se salámem, sýrem a kečupem.

70 komentáře k článku: Jablkové růžičky

 1. S jablíčky to vypadá a určitě i chutná náramně. Hned bych si dala. Ponouknu to sousedě, ta je pro všechno pečení, zvláště když to vypadá tak lákavě. Dobrou chuť a děkuji za vzor ☺

 2. Lenko, už jsem jablíčkové růžičky někde na netu viděla, ale nezkoušela. Máš je moc hezké. A zajímavý je ten nápad se slanou variantou, taky na slano vypadají růžičky skvěle.
  Hezký den

 3. To je nápadíšek s tím jablíčkem.Je to nádherné a sladoučké.Tak bych byla hodná a hezky papala.Tak s ti to náramně povedlo.Jako ostatně všechno.Krásné dny plné pohody a krásné tvoření.Děkuji za vše.Pá

 4. Leni, to je nádhera. Růžičky vypadají luxusně. Kdysi jsem zkoušela ty z listí a jako ty tvé nevypadaly. Vyzkouším i tyto z jablíček a jsem zvědavá, na můj výtvor. :o)
  Ty na co sáhneš, to se Ti daří a to je skvělé.
  Přeji fajn víkend. D.

 5. Vypadá to náramně dobrůtkově a hezky v obou verzích. Mám ráda moučníky z jablíček, třeba jablka v županu dělám jako rychlovku ke kávě dost často. Měj se moc hezky.

 6. Leni, jednou jsem je taky zkoušela, ale moc to nedopadlo. Jablíčka nebyla dostatečně ohebná. Tak teď už vím, že plátky musím krájet tenčí a ještě je malinko povařit.
  Tobě se moc povedly obě verze.

 7. Leni růžičky vypadají lákavě a jak musí chutnat. Pro návštěvu pěkný, lehký zákusek. Přeji ti hezký víkend. Iva

 8. Leni,to jsou naprosto úžasné růžičky.Nevím,zda bych to tak dokázala.Já dělám z listového šneky.Růžičky za vyzkoušení rozhodně stojí.
  Měj hezký večer a víkend

 9. Lenko, tak to je fakt nápad. Jak sladké, tak slané, skvělé pro domácí i pro hosty. Vypadá to nádherně. Přeji klidný víkend, pá 😉

 10. Leni tak to je nádherá ty jsi teda šikulka na všechno vypadá to super i na pohled a také budou chutnat hezký víkend přeji hlavně klid a pohodu opatruj se a moc děkuji za komentář

 11. Co lidi všechno nevymyslí… Je to na pohled pěkné a věřím, že i chutné. Kdybych zkoušela, pak tu slanou variantu, to by šlo asi i k vínu.
  Přeji příjemný víkend. ☺

 12. Taky jsem je dělala, jak sladkou tak slanou variantu. Je to vděčný zákusek a vypadá efektně . Ty tvoje růžičky jsou jako malované 😊

 13. Tyto růžičky jsem už kdysi dělala. Připomněla jsi mi je,takže bych to mohla opět zkusit.
  Máš je dokonalé a krásně nafocené.
  Měj hezký víkend, Leni !
  Hanka

 14. Ahoj Leni 🙂 Už jsem několikrát na internetu takto pečené růžičky viděla, ale ještě nezkoušela.
  Tvé provedení je bez chyby a ještě podrobný návod, jak na to, za to díky 🙂 To už by se mi taky mohly povést 🙂 Dobrý nápad je i varianta na slano, to vyzkouším se slaninkou 🙂
  Ale velká pochvala za Tvé naservírování a krásné nafocení, Leni 🙂 U Tebe to ani jinak vidět není 🙂 Měj se moc hezky. Alena

 15. Ty jsou opravdu krásné! Obdivuji, jak jsi kreativní, takhle pěkně si vyhrát s na prvním pohled obyčejným jablkem 🙂 Paráda!

 16. Hned bych to vyzkoušela, protože z listového těsta moc ráda peču a jablek máme dostatek. Zádrhel je ovšem ten plech. Takový nemám, protože muffiny nepeču.

 17. Tohle vypadá tak krásně a efektně! Nevím, zda bych na to měla sama ty nervy, ale možná přemluvím přítele a zkusíme to spolu. Jablíčka miluji, takže to bude potěcha nejen pro oko 🙂

 18. Mňam! Vypadají parádně a přitom i snadno na přípravu. Ideální na nějaká letní piknik nebo oslavu. Ráda vyzkouším!

 19. To je nááádherný. To bych mohla vyzkoušet, ale jenom se sýrem. Náš vnuk má DM1 – to bych počítala sacharidy jenom na těsto. To by měl parádní mlsku.

 20. Ahoj Leni,
  ty růžičky vypadají extrémně lákavě, budu je muset vyzkoušet:-) Teď mám na ně neuvěřitelnou chuť:-)
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.