Kočička pro Haničku

Kočička pro Haničku

Mám kamarádku Evu, která je velká milovnice koček a psů.

Mimo zvířátek, která má doma pomáhá ostatním, která takové štěstí nemají. Plete různé hračky a čepice, vozí je zadarmo do zvířecích útulků, kde je pak prodávají (Napletla jich už plno pytlů). Shání pro ně pelíšky a krmení. Když je potřeba, funguje jako Klokánek, než se najde pro pejska nebo kočku nový páníček. A taky chodí pomáhat na veterinu. Jela jsem k ní na návštěvu a chtěla jsem vyrobit nějakou hračku pro její malou vnučku Haničku. Vzhledem k zájmům babičky jsem zvolila kočičku.

Kočičku jsem ušila z bavlněných látek , na sukýnce má aplikaci a v kapse malou myšku. Mám ráda, když je dárek hezky zabalený. Papírovou dárkovou tašku jsem ozdobila podobiznou kočičky se jménem její budoucí majitelky – Haničky.

66 komentáře k článku: Kočička pro Haničku

 1. Je hezké, když někdo pomáhá tam, kde je třeba. Zvířátka, která nemají to štěstí, že mají lásku svých pánů a teplo a pohodlí domova, si to také zaslouží.
  Máme doma dva pejsky – přesněji pejska a fenku. Fenka k nám přišla poté, co doslova putovala od rodiny k rodině. Máme rádi psi. A když byla ta malá, chlupatá yorkšírka očividně nechtěná, rozhodli jsme se, že už doputovala – zůstane u nás. Už je to skoro pět let. Je tu šťastná a spokojená, protože má u nás to, co nikdy nepoznala – máme ji rádi.
  Kočička se vám moc povedla a Haničce se bude určitě moc líbít. 🙂
  Hezký den. 🙂

 2. Och Lenka krásna cica 🙂 Helenka bude mať určite veľkú radosť, pozdravujem a ďakujem za krásne komentáre u mňa na blogu 🙂 papa

 3. Je krásné, když jsou mezi námi stále lidé, kteří neváhají nezištně pomoci němým tvářím. Je prima, když se o nich člověk dozví, protože oni bývají většinou velice skromní a neočekávají žádný vděk nebo ovace. Je milé, že jsi o kamarádce napsala :).
  Kočička je úžasná, věřím, že udělá velikou radost!

 4. Ahoj Leni,
  jsi fakt moc šikovná. Kočička je parádní a ta taška? Tak to je luxus:-)
  Měj se krásně, Hanka z ciculka.cz

 5. Lenko, něco tak dokonalého jsem ještě neviděla, zpracováním, nápady, materiál, vhodné pro dítě a tak roztomilá hračka, že bych ji sama chtěla. Naprosto skvělá práce. Jiřina z N.

 6. Leni, to je taková nádhera, úplně se tady rozplývám. Tvoje kamarádka je velmi obětavá a pro zvířátka dělá opravdu hodně. Hanička bude mít velkou radost, já bych určitě měla. Přeji hezký víkend, zdravím 🌻

 7. Leni, kočička pro Haničku je kouzelná a určitě jí udělala radost. 👍🐱👍💓
  Patřím ke kočkomilům. Vlastní kočku už nemám, odchod té poslední jsem nesla těžce. Na každé dovolené se starám o toulavé kočky, kterým kupuji krmení. A že jich v Chorvatsku a Itálii je. S dcerou jsme chodily pomáhat do kočičího útulku v Sobíně. Zabloudily jsme tam, když se nám „ztratil“ kocour a my ho hledaly všude možně. Útulek už není, byl v rodinném domku, kde se paní starala o kočky. Byla v důchodu a provozovala to bez jakýchkoliv dotací. Už není. Trochu pomohlo tehdy zveřejnění v pořadu Chcete mě?
  Měj hezké a pohodové dny. 🍀

 8. Já se nad tím tvým příspěvkem usmívám. Vymyslela jsi to moc hezky pro vnučku jedné skvělé paní. S kočičkou a myškou si určitě vyhraje a krásně zabaleno.

 9. Leni,to jsou tak krásné věci,jsi moc šikovná.
  Skláním se před tvou kamarádkou,hodně si vážím lidí,kteří takto pomáhají.Kdysi jsem také chodila do městského útulku s granulema a se starýma dekama.Jenže mě bylo vždy těch pejsků tam líto.Vnučky tam chodily pomáhat pejsky venčit,Teď už útulek neexistuje.Já jsem snad pomohla,že jsem si brala vždy pejska z útulku a i ten,co teď hlídáme synovi,je z útulku.
  Tvé dárky udělají radost.
  Měj hezký víkend

 10. To je tak hezký a nápaditý dárek! Ta taška a myška – skvělé! A Tvoji kamarádku Evu také obdivuji, to je moc hezké, co dělá. My jsme si vzali jednu kočičku z útulku, ale nijak nepomáháme, třeba nás takhle inspiruješ 🙂
  Zdraví Marie

 11. Krásný dokonalý dárek pro vnučku Tvé bezvadné kamarádky.
  Jsi opravdu moc šikovná, máš bezvadné nápady, které úžasně realizuješ.
  Pěknou klidnou sobotu,Lenko !
  Hanka

 12. Obdivuji Tvoji kamarádku, že tak nezištně pomáhá zvířátkům. A obdivuji i krásný dárek, který jsi pro Haničku ušila.
  Naše vnučka je také kočkomilka, vlastně miluje všechna zvířátka.
  Měj hezký víkend.

 13. To je krásné! Kočička by byla krásná i sama o sobě, ale ta myška v kapse a sladěná taška to dotáhly do dokonalosti. Obdivuji tak promyšlenou a precizní práci.

  • Boudicko, moc Ti děkuju. Chtěla jsem udělat nějaké hezké dárkové balení, napadla mě taška s podobiznou ušité číčy. Doma jsem měla dárkovou tašku na víno, kterou jsem k tomu použila. A hned to líp vypadá…

 14. Leni, tak to je úchvatné! Nádhera, to bych si možná nechala sobecky sama pro sebe. Měj klidnou neděli.

 15. Leni , ta kočička je kouzelná a ještě k tomu pro Haničku:-))))
  Taky mám kamarádku, která kočky miluje a zachraňuje a vlastně pro ně žije. Těch kočičích dárků, co už dostala a zase se blíží její narozeniny.

 16. Místo básničky tu pláču,
  i když v duchu radostí skáču.
  Děkuji všem za milá slova,
  čtu si to znova a znova.

 17. Pomáhat útulkům a dočaskám je snadné.Kdo nemá peníze nazbyt(jako já)a finančně je podporovat,může pomáhat jinak.Třeba posbírat doma a po kámoškách vyřazené ručníky,povlaky,stará prostěradla,deky a odvézt to do nejbližšího útulku nebo depozita.
  Ráda se toho ujmu,když mi ty věci pošlete,v okolí Prahy je vyzvednu.Nebo poradím s výběrem útulku.
  Pletu hračky,medvídky a zajíčky a čepice a vozím to do útulků a teď už 2 roky děláme sbírku pro dětskou onkologii v Motole a dětské oddělení v Ústí nad Labem.
  Nečekám od zvířátek ani nemocných dětí žádné díky,ale co jsi napsala,ty Lenko,a tvoje,,obdivovatelky“,mě moc potěšilo a rozplakalo.Tolik krásných slov o sobě jsem nikdy nečetla ani slyšela.Moc tobě i všem ostatním děkuju,Eva
  Pořádná básnička bude příště :o)

 18. Leni, takovým dárkem bych nepohrdla ani já. Opravdu krásná práce. Velký obdiv a respekt Tobě i kamarádce. 🙂

 19. Na tašku jste lepila papír nebo látku? Je krásná! A kočka sama je nádherná!!! Jste neobyčejně šikovná. Marie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.