Levandulový seriál – Limonáda

Levandulový seriál – Limonáda

Během horkých letních dnů se hodí osvěžit se domácí levandulovou limonádou.

LEVANDULOVÁ LIMONÁDA

 • lžíce čerstvých levandulových květů, s množstvím to nepřehánějte chutnalo by to potom jako aviváž
 • 2 citróny
 • lžíce medu
 • 1,5 l vody (nebo minerálky)
 • led
 • špetka prášku modré spiruliny (přírodní extrakt z řasy)

Levandulové květy jsem zalila částí horké vody a nechala louhovat (asi 2 hodiny). Scedila jsem a do levandulového základu přidala med, 2 citróny nakrájené na kolečka, doplnila vodou dle chuti. Levandule vám limonádu namodro neobarví a já ji chtěla mít krásně modrou, přidala jsem tedy špetku prášku modré spiruliny. Je to přírodní zdravý extrakt ze sladkovodní řasy, žádná chemie. Limonádu jsem dala chladit do lednice, před podáváním doplnila ledem a sklenice ozdobila snítkou čerstvé levandule.

66 komentáře k článku: Levandulový seriál – Limonáda

 1. Leni jsi šikulka. Levandulí mám na záhonku, ale kvety se ještě neotevřely. Zalévám ji, horko je…a zatím nic…těším se až si ji nasuším. Měj se krásně.

 2. No tak už vím, co si zítra udělám k pití během dne. Zrovna mám i nějaký citrón doma v lednici. Chuť levandule mám ráda a musím říct, že mě baví ty komentáře ohledně toho, že když jí tam dá člověk hodně, bude to chutnat jako „mýdlo“ (od Stáni), v tvém případně aviváž xDD

  WantBeFitM

 3. Leni, no do Tvé Modré kavárny se hodí náramně. Bez barvení by to nebylo ono 😁 Spirulina, slyším to poprvé. Podařilo se Ti zase vše hezky nafotit, naaranžovat, tak na zdraví 🥤a pěkné dny😊🌞My teď máme po menší bouřce, krásně se pročistil vzduch 🌞😊🍀🙋Alena

 4. Lenko, skvělá limonáda do tvé Modré kavárny. Jsi nápaditá a věřím, že levandulová limča určitě osvěží. Měj se hezky, zdravím😀

 5. Lenko, fajn recept, pokud mi rozkvete další keřík (dva už jsem ostříhala), tak zkusím. Jen asi nebudu barvit na modro, i když to vypadá zajímavě (nechce se mi shánět spirulinu :D).
  Krásné dny

 6. Lenko, limonáda vypadá dobře. Vůbec by mne nenapadlo udělat si nápoj z levandule. Jsi nápaditá i s tou ozdobou sklenic. Prostě šikulka. Možná bych se trochu bála té syté barvy, kdyby mi to někdo nabídl, ale je to jen zvyk. Měj se hezky.

 7. Leni, limonáda vypadá báječně . Parádně se hodí do Modré kavárny . Levanduli mám ráda ,tak vyzkouším. Jen nebudu barvit na modro , nemám spirulinu.
  Měj se krásně, přeji ti hezké letní dny .

 8. Limonáda vypadá úžasné.Levandule trochu uklidňuje.Zrovna včera sestra říkala,jak se ji rozrostla a že ji musela ostříhat,tak ji navrhnu,aby z ní udělala limonádu.Leni,máš to opět úžasně nafocené.
  Měj hezké letní dny

 9. Jako vždy u Tebe příspěvek s nápadem. Krásně nafocené, takže naprostá inspirace k vyzkoušení. Za to nic nedám. Jen ji neobarvím na modro. Byť mám modrou ráda, tak v tomto případě ne. Modrou a pistáciovou zelenou zmrzlinu bych si nekoupila i kdyby mi jazyk vedrem na vestě visel :-).
  Měj se moc hezky, Lenko!
  Hanka

 10. Leni ahoj limonáda vypadá teda báječně tak to jsem ani nevěděla že to jde také udělat už jsem něco sklidila ale ještě jiný j druh kvete děkuji za nápad opatruj se máš to moc hezký nafocené ,

 11. Leni, je to moc zajímavé a vypadá to velmi krásně. Takovou limonádu neznám, dělávali jsme jen tu z bezových květů, ta mi teda chutnala. Levandulovou bych ochutnala, ale nemám zahrádku, jen takový „plácek“ pod balkonem, kde mám pár květin. Jen bych tam asi to modré „barvivo“ nedávala, ale je to efektní a je vidět, že takové věci si užíváš.
  Přeji pěkné letní dny, nějak ten červenec rychle utíká. 😎

  • Ahoj Hani, dělám různé druhy limonád, tedy jen v létě . Ano užívám si to, ráda pro ostatní nachystám nějaké občerstvení, překvápko. Do limonády jsem přidala špetku prášku modré spiruliny, to není chemické barvivo, ale velice zdravá řasa. Měj se hezky, Lenka

 12. Leni, tedy použít spirulinu na obarvení by mě nenapadlo. Zajímavá barva. Já mívám limonádu většinou růžovou. Letos se nějak nemůžu dostat ke sběru.
  Užívej si léta.

 13. Jak čtu články na blozích, co všechno se dá udělat z levandule, tak mě čím dál tím víc mrzí, že jsem si je nenasbírala na levandulové farmě, když jsme tam byli. Přemýšlela jsem nad tím, ale moc jsem nevěděla, co bych s nimi dělala a teď mám zas spoustu inspirace, ale žádné levandule 😀
  Limonáda je určitě skvělým osvěžením v těchto vedrech a ta barva je dokonalá 🙂

 14. Ta limonáda přímo láká: vypij mne, vypij mne…:-) Možná ji zkusím při druhých levandulových květech, ty první už jsem dala sušit… Hodně pohody.

 15. Leni levanduli doma mám a nikdy mě nenapadlo udělat limonádu,určitě vyzkouším. Bude ai být bez medu, sladké nesmím, snad i tak bude dobrá ♥ a myslím , že i zdravá ♥

 16. Skvělý nápad na letní posezení. Sama třeba sirupy nevyhledávám, jsou na mě moc sladké, ale pro návštěvy se hodí mít něco přichystaného. Levanduli na zahradě máme, tak se ráda nechám inspirovat!

 17. Vypadá to jako nebeský koktejl.
  Dostala jsem sirup jako dárek z jedné levandulové farmy.
  Už se těším jak si pochutnám👌🏻

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.