Andělky Tilda

Andělky Tilda

To, že mám ráda norskou designérku Tone Finnanger a její tvorbu, jsem tady už psala.

Líbí se mě její knížky, několik jich mám a často v nich listuju a kochám se. Jsou plné půvabných látkových panenek, andílků, zvířátek a bytových doplňků. Oceňuju perfektní střihy a ráda podle jejích návodů šiju.

Krásné jsou i látky značky Tilda, kvalitou i jemnými vzorky. Látky v jednotlivých kolekcích jdou hezky kombinovat.

Neodolala jsem v poslední době kolekci ze souboru látek Tiny Farm…

Kouzelné jsou andělky Tilda s dlouhýma nohama. Ušila jsem jich už víc, ale všechny šly do světa. Nechala jsem si jen tuhle tmavovlasou, protože to byla první Tildička, kterou jsem vytvořila. A aby jí nebylo samotné smutno, ušila jsem jí kamarádku se světlými kudrnatými vlásky…

58 komentáře k článku: Andělky Tilda

 1. Je to krásné, ty máš, Leni, cit a vkus pro výrobky tohoto typu. Já jsem nikdy nic podobného nevytvářela, i když šiju už hodně dlouho. Líbí se mi, jak tvoříš ty ruce a nohy a jak je pak naaranžuješ. Látky jsou moc pěkné, tam hlavní roli hraje vzor. Dozdobit kraječkami a krauzlíky, hned to lépe vypadá. Dobrý nápad jít na focení do lesa. Holky se aspoň dostanou na vzduch. ☺
  https://kaleidoskop-podle-hanky.blogspot.com

  • Hani, děkuju za návštěvu. Já vždycky, když se vydám něco vyfotit do terénu, tak tam na někoho narazím. Např. když jsem tam táhla velký plyšový medvědy, nebo plný tašky polštářů… Tak divně se ty lidi koukali a pořád se otáčeli…Ahoj Lenka

  • Máš moc pěkného koníčka a šikovné ruce. Já jsem dříve také hodně síla a tak dokážu ocenit tuhle jemnou a drobnou práci. Ani jsem nevěděla, že existuje designový rukopis autora v látkách. Že je autor designu něčím typický jako třeba malířův styl. Přeji hodně tvůrčího Elánu, Lenko.

 2. Taky jsem je šila, asi šest nebo sedm, jednu má vnučka, jednu má její sestřenice, jednu jedna z našich bývalých kadeřnic a další šly na objednávku. od nich jsem přešla ke korejským panenkám. Všechny co jsem šila mám na blogu v sekci inspirace povšechné anebo na blogu Tři v jednom, ten je na ruční práce. odkaz najdeš vlevo v menu.

 3. Leni, já před Tebou smekám. Já na stroji ušiju jen to, co nutně potřebuji a to se ještě přemlouvám,abych k němu zasedla. Při tom můj táta byl šikovný pánský krejčí, ale lásku k šití jsem po něm nezdědila. Jsem ráda, že založím kalhoty, založím
  okraje záclon, sem tam něco opravím, ale jinak jsem na síti levá a nešikovná a ani mě to nebaví. Proto obdivuji lidičky jako jsi Ty, že si s tím dokážeš vyhrát a vytvořit krásu. Měj se moc hezky a ať se dílo daří.

  • Jaruško, šít mě naučila mamka, nebyla švadlena, ale uměla ušít všechno. Dbala, aby bylo vše precizně i z rubu. Plíst a háčkovat mě zase naučila babička. Háčkovat jsem uměla dřív než číst. Moc děkuju.

 4. O panenkách jsem slyšela a dokonce mám jednu i doma, dostala jsem si ji před lety k Vánocům a tátovo přítelkyně mi ji tenkrát nechala udělat na míru podle mojí fotky. Je moc krásná 🙂

  • Barunko, tak to je hezké, že máš panenku podobnou Tobě. Já jsem měla zase některé oblečení stejné jako moje panenka, šila a pletla ho moje mamka. Moc se mi to líbilo. Díky za návštěvu.

 5. Pokaždé se moc těším,co krásného uvidím.Jen žasnu,jak jste šikovná.At Andělky přinesou pohodu,zdravíčko a úsměv na líčko.Krásné dny.

 6. Lenko, Tildičky znám a jednu mám dokonce doma, dostala jsem ji k Vánocům a občas si s ní hraje vnučka.
  Měj hezké dny.

 7. Leni, jsi neuvěřitelně šikovná a je mi trapné, že to jinak nedokážu vyjádřit. Panenky jsou skvělé a ty látky se mi líbí moc. Já šít neumím, ještě tak něco málo v ruce, a to moje mamka byla opravdu šikovná dámská krejčová. Mě to minulo, já raději háček. Šikulko, užívej si víkend, snad se na nás alespoň občas usměje sluníčko 🌞

  • Evi, díky za Tvoje slovíčka. Háček a jehlice jsou taky moje velké kamarádky…Já jsem na chalupě, hlídáme vnučky a pršelo snad každý den. Jinak by mè to nevadilo, teď se nám to ale vůbec nehodilo. Ahoj L.

 8. Leni,to jsou krásné panenky.Máš úžasného koníčka,vidět za sebou něco vytvořeného je ta největší radost.Já jsem měla šití jako koníček asi od svých 16 let,babička byla švadlena až do doby,co začaly vznikat butiky a byl všude najednou velký výběr oblečení.Šila jsem na sebe a děti úplně všechno.Někdy i pro kamarádky.Na takové to drobné věci bych si už netroufla.Musíš mít určitě i velmi dobrý stroj.Zrovna po chvilkách šiju jenom ze starých bavlněných látek pro mladý do hospody utěrky.Těch tam není nikdy dost.
  Těším se na další tvoje tvoření.Látky jsou úžasné
  Měj se moc hezky

  • Jituš, moc Ti děkuju. Já jsem dříve taky šila úplně všechno na děti i na sebe, nic nebylo k dostání a navíc mě to bavilo. Teď už šiju hlavně pro radost
   – doplňky do bytu, hračky vnučkám… Šicí stroje mám dva, oba šijou dobře. Hezký víkend. L.

 9. Leni, to je precizní práce. Andělky jsou úžasně propracované, do posledního detailu. Jsi holka šikovná. Obdivuji Tvé tvoření, já bych na to neměla nervy. Nádherné jsou jak andělky, tak jejich šaty s volánky, punčochy s krajkou, nebo jak to nazvat a nakonec i ty pantoflíčky.
  Nádhera.
  Přeji prima víkend. D.

 10. Leni, to je taková krása. Kde kupuješ knihy a látky? Vím, že jsi jednou psala, že na internetu. Byl by nějaký odkaz? Hledala jsem knížky, ale našla jsem jednu.
  Přeji krásný víkend.

  • Evi, ahoj. Já už ani nevím, v kterěm knihkupectví konkrétně jsem je kupovala, vše přes internet… Ale teď jsem se dívala a např. Megaknihy.cz mají všechny co mám (i ty v angličtině) mimo Tilda a její nápady. Dumknihy.cz je má taky. Originál Tilda látky kupuju na Patchworkcz.cz, na titulní straně v levém sloupečku mají přímo rubriku Tilda. Kupuju tam i jiné látky. Občas jsem taky objednávala látky z Německa přes Ebay. Kdybys ještě potřebovala nějaké info, tak napiš. L.

 11. Ahoj Leni,vždy se těším co bude nového jsi neuvěřitelně šikovná tohle bych nesvedla moc šít neumím.Už ted se těším na další článek.Měj se moc hezky.Iveta

  • Ivetko, jestli trochu šije, určitě bys to svedla. Střihy na Tildicky jsou opravdu perfektní. Moc moc děkuju za pochvalu, teď abych nezklamala…Ahoj

 12. Lení, to je neskutečná nádhera! Už ani nemám slova, kterými bych to popsala. Tohle už je taková vyšší škola v ručních pracích, pro mne zřejmě nedosažitelné, ale tím víc obdivuju, když to někdo fakt umí. 🙂

  • Pavli, zdravím. Jsem ráda, že se Ti moje tvoření tak líbí. Nevěřila bych, že to bude zajímat tolik lidí. Děkuju moc, je to pro mě velká motivace. L.

 13. Máš obě Tildičky krásné, U Tebe jak jinak. Taky jsem už šila Tildu pro kamarádku. A kdysi jsem šila na sebe, na kluky, později i chvíli na první snachu. Teď už šiju spíš drobnosti pro radost-panáky,taštičky, prostírání ap. Většinou jsou to dárky. Asi jako Ty, dávám ráda dárky mnou vytvořené.
  Měj se hezky a těším se, čím nás překvapíš v dalším příspěvku.
  Hanka

  • Hani, já taky dávám ráda mnou vytvořené dárky. I když by bylo jednodušší něco koupit, mě to prostě baví a už to ke mě tak nějak patří. Děkuju.

 14. Jen bych opakovala to, co všichni nade mnou, krásné látky, perfektní práce, Leni, a holky si to focení v lese na výletě s dlouhýma nohama užily!
  Obdivuji tvoji precizní práci a vkus.
  Jiřina z N.

 15. Leni, obdivuji. Je to přímo umělecká práce, moc se mi panenky líbí. Měj pěknou neděli.

 16. Leni, obdivuji. Moc ráda se kochám u nás v galanterii a občas prohlídnu i vystavené knížky, ale na tyhle jsem ještě nenarazila, ani na takové látky. A už vůbec jsem neviděla takové andělky. Jsou moc hezké a je vidět, že i propracované. Tak to se u vás určitě drží štěstí .-) L.

  • Leni, knížky kupuju přes internet. Zadej si knížky Tilda a vyjede Ti spousta odkazů…Látky Tilda kupuju na Patchworkcz.cz, viz v komentáři výše u Evy. Jseš hodná, že jsi přišla na návštěvu. Děkuju.

 17. Já jsem zase nadšená. To je paráda a jen bych se opakovala, všechno už je napsáno v předešlých komentářích.Ale u Tebe to jinak nejde, než velice pochválit 🙂 Panenky jsou krásné, jednu doma mám taky, ale koupenou. Knížku od Tone mám, slibovala jsem si ji taky vyzkoušet, ale zatím nic :-)) Krásné vzory na látkách, ale taky ty parádní nůžky se mi líbí 🙂
  Leni, měj se hezky a už teď se těším na další příspěvek. Alena

 18. Leni tak to teda smekám před tebou nádheráááááááááááá moc pěkné to máš. Panenky jsou krásné a já jsem se pokochala tvoji krásnou tvorbou moc děkuji. Hezké dny přeji ..

 19. To je taková nádhera Lenko. Velmi obdivuji šití těchto Andělek, je to precizní práce. Jsi neskutečně šikovná.
  Hezké dny měj.

 20. Ahoj Leni,
  ty jsi fakt neuvěřitelně šikovná. Tu designérku vůbec neznám, ale moc se mi líbí látky, které tu ukazuješ.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.