Sněženky a bledulky

Sněženky a bledulky

Na skalce mě vykvetly sněženky a bledulky, jaro se blíží.

Pár jsem jich na zahrádce utrhla kvůli fotkám. Kachle s obtisklými rostlinami sněženek a bledulí jsem vytvořila před asi dvaceti lety, kdy jsem dělala keramiku.

Sněženky, ale hlavně statisíce bledulí začaly kvést v našem zámeckém parku, včera jsem to byla zkontrolovat. Mám to kousek a jsem tu častou návštěvnicí. Rostou v dolní části parku, kde je vlhko a zabírají asi hektar plochy. Je jich tu hotová záplava. Bledulky všude, kam se podíváte. Už více jak 100 let – covid necovid jsou v tomto čase připraveny přivítat jaro.

Na závěr foto zámku :

38 komentáře k článku: Sněženky a bledulky

 1. Kachle s jarními kvítky jsou moc povedené, když se položí mezi ty živé, nejsou ani k rozpoznání. Krásná originální dekorace. 🙂
  Zámek se mi taky líbí a obzvlášť ta záplava kvítků kolem. Jezdívali jsme touto dobou také na jedno místo, kde se mimořádně daří bledulkám, ale už loni obyvatelé Chlébského, dědinky, přes kterou se k bledulištím chodí požádali z obavy z šíření nákazy, aby tam lidé nejezdili. Ani se tomu nedivím, byly tam skutečně podvakrát, co jsme tam jeli, úplné davy. Jedno místečko mám i u nás, ale to si ještě asi chvilku počkám. Zatím tu máme pořád dost sněhu. 🙂

  • Pavli, já když jsem byla včera v parku podívat se na bledulky, tak jsem tam byla úplně sama, nikoho jsem nepotkala. O víkendech tam nechodím nikdy. Děkuju.

 2. Leni, kachle jsou velice pěkné , moc se povedly. 👍👍
  Sněženky a bledule nám napovídají, že jaro už je skoro tady. Opět jsme naplánovali výlet do jedné přírodní lokality za kvetoucími bledulemi, ale … zase to nevyjde.
  Tak snad v příštím roce.
  Měj hezké dny.

 3. Krásné fotografie. My za bledulemi jezdíme ke Staré Říši, letos to asi díky covidu nebude možné. Moc se mi líbí kachle se sněženkami a bledulemi.
  Měj se hezky.

  • Růženko, kachlíky jsou z mého úžasného keramického období, kdy jsem pracovala jako instruktorka keramiky. Bylo to moje nejmilejší zaměstnání. Děkuju.

 4. Leni,to je nádhera,žasnu.Jsi šikovná a nápaditá.
  U nás jsem zatím neviděla jedinou sněženku a vůbec bledulku.Asi špatně koukám,ale tyhle dva dny je u nás silná mlha.
  Měj hezký večer

 5. Lenko, kachle moc hezké, také jsem tvořívala v keramice. Cestu za bledulemi letos musíme oželet, ale určitě do přírody chodit budeme, jen to nebude na přehrady a pod hory. ☺ ♥ ☺

  • Marti, děkuju za pochvalu. Je to samá komplikace, viď. Já jsem ráda, že bydlíme kousek od lesa a máme dům se zahradou. Každý to tak nemá. Zdraví Lenka

 6. Leni, Kostelec = údolí plné bledulí! Jezdíme k zámku často a nejen na bledule… Ač to k vám , nemáme daleko, jste jiný okres, takže letos máme smůlu… Děkuji moc alespoň za fotky!
  Moc se mi líbí i tvé kachle!
  Přeji hezký a hlavně zdravý den, Helena

 7. Sněženky mám na zahradě, ale bledule, které tam taky bývaly se vytratily. Ale taky vím o místě, kde je bledulí bezpočet, ovšem asi letos se na ně nebudu mít možnost podívat. Nejsou sice daleko, ale je to jiný okres. I když u nás se příroda probouzí o trochu déle, tak by se mi mohlo poštěstit je ještě vidět. -:-)
  Sněženkové kachle jsou moc hezké !
  Hezké dny!
  Hanka

 8. Leni to je nádhera:-) já zatím sněženky a bledule vyhlížím. A ty rozkvetlé koberce jsou u toho zámku? Nádhera. Já se letos kvůli restrikcím nedostanu do sněženkového údolí poblíž Litomyšle 🙁 loni jsem to promeškala, kvůli tomu, že jsme se nemohli dostat z Afriky…ach jo. Naštěstí jich pár vykvete i u nás.

 9. Leni, tak bledule už jsem neviděla, ani nepamatuju, natož takový krásný lán. Je to nádhera. Sněženky mám na zahradě. Krásné kachle. Měj pohodové dny.

 10. Zdravím do Kostelce nad Orlicí, který každoročně navštěvuji z blízkého Hradce! Myslela jsem, že je letos ještě brzy, ale koukám, že už je načase. Snad ta krása vydrží, než to půjde. Moc zdravím a přeji krásné dny! Katka (…aby bylo jasno)

 11. V lese rostou kytičky,
  oblíbenci Leničky.
  Jsou jako sníh bílé,
  každému člověku milé.
  Když k nim přidáš kachličku,
  tak uvidíš Leničku,
  jak to všechno fotit umí,
  každý na to pak jen čumí :o)

 12. To je nádherná záplava. A zrovna jsem si říkala, která je která, když jsme viděli pár rozkvetlých kvítků na procházce. Tak teď si to už díky tobě nepopletu – byly to sněženky. Krásné fotografie a hezké kachle.

 13. Tohle období je pro nás velice důležité, láme se zima a první poslové přebírají štafetu a hlavně zdobí.
  Zdobí záhony, louky, lesy a naši duši.
  Mám za barákem v lese taky už bílo, na skalce lezou irisy a krokusy, nádhera.

 14. To je ovšem nádherná jarní záplava! Hned bych si jich pár natrhala do vázy. Kachle jsou velmi povedené, od živých květinek k nerozeznání.

 15. Leni, takovou záplavu bledulí jsem viděla zatím jen na fotkách a díky zato,že jsem se mohla i u tebe pokochat 🙂 Na živo to musí být nádhera. Třeba se mi někdy poštěstí 🙂
  Kachle jsou úžasný !
  Měj se hezky.Alena

  • Alenko, opravdu to byla nádhera…Je to tak každý rok, jezdí se sem na ně dívat plno lidí. Letos, když byl zákaz cestování z okresu do okresu, tak jsem tam nepotkala nikoho. Chodím tam jen ve všední dny. Děkuju Ti za návštěvu u mě. L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.