Sponkovníky

Sponkovníky

Pro vnučky jsem ušila pod stromeček sponkovníky.

Udělala jsem je ve tvaru panenek, místo obličeje jsem dala zrcátka, ruce jsou ramínka polepená látkou. Každá panenka má vlásky podle své budoucí majitelky. Ke všem panenkám jsem nakoupila sponky a gumičky do vlasů pro naše malé parádnice.

72 komentáře k článku: Sponkovníky

 1. Jo, to je už let, co jsem řešila sponky do vlasů. Ani v přízni nemáme děvčátka, jen samé kluky. Ale nápad je to výborný – za málo peněz hodně radostné muziky. Jsi šikulka a holčiny budou mít svoje sponečky pěkně na jednom místě ☺

 2. Lenko, paráda a takový dárek se holkám určitě líbil hodně moc. Nemám víc co dodat. Měj se, pá 😃😊👍

 3. Leni,to je nádherné a nápadité.Když jsem hlídala své tři vnučky,tak jsem sbírala vždy po celém bytě sponky do vlasů.
  Máš vnučky jako panenky.
  Měj se hezky

 4. Je to zábavnější a líbí se mi, že je tam i zrcátko. Stačilo by dát sponky do krabičky, ale tím se holky možná učí i „práci“ s ramínkem a smyslu pro pořádek.
  Holkám to sluší a to přeji i Tobě. ☺

  • Hani, zrcátka jsem měla vymyšlená od začátku, pak jsem jen sháněla kulatá a bez stojánku, jedno mi při lepení i prasklo. Ale vše nakonec dobře dopadlo a s výsledkem jsem byla spokojená, a holčičky taky. Děkuju.

 5. Leni, sponkovníky jsou suprové !!! Je to parádní nápad , sponkovníky jako panenky . Určitě se vnučkám moc líbily. Jsi šikulka.
  Měj se krásně.

  • Evi, zdravím. Ale jdi… Mě to baví, ráda jim něco vyrábím. Jen těch krásných sponek, co se teď prodává… Já jsem měla do vlasů berušky a kopretiny a to bylo celé, teď je neskutečný výběr.

 6. Šťastné holčičky, které mají takovou šikovnou a nápaditou babičku., No, však všechny tři slečny jsou také moc šikovné…:-) Tak ať se vám všem daří.

  • Lado, zdravím. Já jsem měla moc hodnou, milou a šikovnou babičku. S láskou na ni vzpomínám, byla pro mě velkým vzorem. Naučila mě vyšívat, plést a háčkovat, akorát neměla tolik času, pořád jenom dřela – na poli, zahradě, kolem zvířat… Prožila jsem u ní nádherné dětství. Já se svými vnučkami nejsem tak často, ale snažím se jim vždycky věnovat na plný pecky. Ahoj Lenka

  • Jiřinko, šila jsem je na poslední chvíli, což nemám ráda. Proto už teď budu pro ně tvořit na příští Vánoce, hezky v klidu. Posílám pozdrav.

 7. Tak zase neotřelý nápad. Prostě krásný dárek. Holčiny měly radost a Tebe to tvoření určitě hodně bavilo. Jsi prostě babička k nezaplacení.
  Hezký den!
  Hanka

 8. Leni, tak to je bezvadný nápad. Ušila jsi pro vnučky krásné sponkovníky, určitě se jim moc líbily.
  Měj pěkné dny.

  • Renatko, taky jsem jako malá holčička byla velká parádnice. Ale nic takového jsem neměla, ani tolik sponek. Já měla jen berušky, kopretiny a deštníčky na gumičku do vlasů.

 9. Úžasné, vymazlené, krásné a zároveň nesmírně praktické! Fakt parádní dárek, Leni. Taky jsem ho kdysi pro Terku šila, ale nebyl ani zdaleka tak parádní!
  Přeji krásný víkend, Helena

 10. To je krásný nápad! A i provedení je opět perfektní.

  Něco podobného bych na serepatičky do vlasů potřebovala i dnes. Ty pinetky a gumičky všude, kam se oko podívá! 🙂

 11. Leni, to je velmi originální a skvostný nápad. A ještě to vypadá nádherně. Měj pohodovou sobotu.

 12. Dodnes si pamatuju, jak mi děda vyráběl pokojíček pro panenky a babička šila záclonky a oblečky…. holky mají obrovské štěstí!!! Tohle je to, co dělá šťastné obě strany a tak to má být.
  Krásné dny a těším se na Tvoje další tvoření. K

  • Milá Míšo, díky moc za návštěvu. Chystám se na další šití pro holky, možná už k Vánocům… Sponkovníky jsem šila na poslední chvíli a to u mě nebývá zvykem, nemám to ráda. Tak radši začnu už teď :o):o).o)

 13. Wau, tak to je teda pecka. Leni, to je úžasný nápad a dokonalé provedení. Věřím, že vnučky měly obrovskou radost. Kam ty na ty nápady chodíš? Holky mají úžasnou babí.
  Měj fajn týden. D.

  • Dášo, ahoj. Jsem moc ráda, že se Ti i ostatním sponkovníky líbí. Taky si myslím, že se docela povedly… Taky přeju, ať se máš hezky a opatruj se na svých cestách !

 14. To je moc dobrý a praktický nápad. Ta tvoje tři zlatíčka určitě měla radost. Že jsi úžasná babi, to už tu padlo. Měj se pěkně, Leni.

 15. Leni, ty jsou tak vyladěné, nádhera! Já je holkám taky vyráběla a dostaly je jako dárek.
  Už je to dost let zpátky, ale sloužily jim donedávna a to nebyly zdaleka tak krásné, jako ty tvoje :-)))

 16. Moc pěkné a navíc praktické. Škoda, že jsem neměla takovou inspiraci, když byly holky malé, gumičky a sponky se válely všude. Tohle by se jim bylo moc hodilo. Tak třeba jednou budu mít nějakou vnučku. 🙂

 17. Ahoj Leni,
  to je fakt paráda, moc se mi to líbí. Musím to ukázat mamce, mohla by to zkusit vyrobit pro bratrancovu dceru, té by se to určitě líbilo. Jsi fakt šikovná!
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.