Stará konev a dveře

Stará konev a dveře

Všechny vás zdravím z naší Modré kavárny.

Dnes tu mám miniproměnu staré zinkové konve na zalévání. Je to sice maličkost, ale mám z ní radost. Namalovala jsem na ni modré třešně,co mívaly naše babičky na porcelánu. Z kredence mojí babičky jsou i vyšívané krajky se stejným motivem.

Druhou novinkou v pergole jsou nové, ale staré dveře. Dlouho jsem nějaké staré oprýskané dveře jako dekoraci chtěla, nakonec jsem je sehnala od známého z antiku jen za 100 peněz. Renovovat je nebudu, pro mě mají kouzlo tak jak jsou.

Tady už v podzimním…

68 komentáře k článku: Stará konev a dveře

 1. Líbí se mi konev i dveře. Ty jsou zvlášť kouzelné.
  Nádherná je kolekce modrého smaltovaného nádobí a celkově zátiší pod pergolou.
  Přeji hezké podzimní dny. ☺

 2. Leni, dveře mají opravdu své kouzlo i ta klika s klíčema v duchu jsem se ocitla na chvíli u své babičky.
  No a konev…ještě i můj oblíbený motiv… tak jen chválím😊
  Věnce máš taky moc pěkné👍😊
  Pozdravuju a přeji pěkné dny🌞🍀🥰🙋‍♀️

 3. Lenko konev je krásná, dveře také, mám právě doma po manželově mamince větší hrnky bílé s modrými hroznovým vínem, také takové krásně retro.
  Těším se na každou tvoji inspiraci a další pokoukáníčko, měj se hezky . Aťka

 4. Leni, takové konve mám, ale třešně na nich nezrají – parádní zdobení! A ty dveře, a ten věnec, a ty klíče – och, kochám, se kochám! Krásná modrá kavárna!
  Moc tě zdravím, Helena

 5. Hezké retro. A ten nápad s klíči, ponechanými na dveřích – moc pěkný. Dveře jsou nejhezčí právě s těmi klíči. Někdo je vyhodí – a někdo z nich udělá ozdobu. Děkuji za moc pěkný nápad :-)))

 6. Lenko, podobnou starou konev mám, ale natřenou namodro. Ty dveře jsou takhle super, dobře jsi udělala, že zůstaly v původním stavu, fakt skvělé. V jednom tvém komentáři jsem zjistila, že už si užíváš lázně, tak se opatruj, pá 😀🍀

 7. Leni, to je roztomilost sama. Jako původním povoláním koza se nejvíc rozplývám nad věncem z jablek, mňam…Zrovna dnes jsem pekla štrůdl.
  Dveře s klíči – to je vchod do pohádek… Jiřinaz N.

 8. Leni,staré dveře mají svůj půvab i se sbírkou starých klíčů.Konvičku jsi krásně oživila a věnce jsou také krásné.Tvoje Modrá kavárna je taková kouzelná oáza,návrat do starých časů.
  Měj se moc hezky

 9. Dveře mají nádherné kouzlo. Konev je super nápad. Hned se bude lépe zalévat. Já mám bohužel jen plastový konve.

 10. Leni, konev jsi hezky namalovala . Já mám taky takovou, jen jsem ji natřela na modro celou.
  Ty dveře jsou suprové a ještě mají svazek klíčů-nádhera!!!
  Věnec je parádní . Velmi se mi líbí tvoje Modrá kavárna , pokochala jsem se.
  Měj se krásně.

 11. Leni, máš to moc pěkné, má to atmosféru. Jak jsem se už zmínila, nějaké věci po předcích jsem dala do muzea, takže jsem vím, že platí – „čím ošoupanější, tím lepší“. Kdo by si někdy dříve pomyslel, že svazek starých klíčů nebo staré dveře se budou kupovat a budou mít dnes cenu.
  Díky za předvedení, může to některým sloužit jako inspirace a možná i návod, jak mít „vztah ke starým věcem.“
  Ať se daří, ještě přeji vše nejlepší k narozeninám a zdraví k tomu! 😉

 12. Ve vaší Modré kavárně je tak příjemně. Už jen z fotek na člověka dýchají staré časy.
  Konvici to moc sluší a dveře ? To je tedy opravdu paráda. Zub času učinil své a jsou naprosto originální i se svazkem klíčů. Jak píše Jiřinka – dveře do světa pohádek.
  No a věnce ? Jeden hezčí nežli druhý.
  Měj se, Leni, hezky!
  Hanka

 13. Leničko, tak to tam máš pškně vyzdobený postaru .Ten kropáč i podobnou konvičku mám doma, Kdž jsem byla malá, tak jsem s takovou konvičkou chodila pro mléko – stříbrná a s šedou tátovi pro točené.Svazek klíčů tu také mám 3x větší, některé klíče pasujou a jině ne.Ještě tam chybí starý mlýnek. Moje dcera také tyto věci sbírá. Celkově to máš moc hezké ♥

 14. Leni, po dlouhé době jsem nahlédla a opět taková krása a nápady. Hrnky s modrými třešněmi mám doma, ani nevím, jak staré jsou. Měj pohodové dny.

 15. Vypadá to moc hezky, konec se povedla, ale nejvíce mě zaujal ten VĚNEC NA DVEŘE. JABLÍČKA ve mně evokují úplně podzimní náladu a mám na ně teď neuvěřitelnou chuť! 🙂

 16. Konev je krásná, ale dveře jsou fantastický! Jsem na ně ulítlá, když jezdíme na procházky do Žitavy, u všech starých dveří a vrat se zastavím, achám a fotím :D.

 17. Leni zdravím je to nádheráááá ta konev taký ji takovou mám starou ten tvůj nápad to mne fascinuje pokusím také tam na tu konev něco namalovat dám vědět pak všechno tam ti tak ladí děkuji ..

 18. Tu konev máme na zahradě, ale tvá dekorace je skvělá. Ja do ní dávam obcas ostříhané podzimní květiny. Ale stejne se pak nemohu kochat, když idjedu domů. Dveře jsou úžasné. Vůbec máš krásnou pergolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.