Velikonoční pečení

Velikonoční pečení

Pracny – zajíci

Perníčky

Linecké

Upekla jsem i vykrojené prostředky z formiček, vzniklo mini linecké.

Líbí se mi otisky na pečícím papíře.

Letos jsem neupekla jeden veliký mazanec, ale víc maličkých.

A na závěr ovčí rodinka.

54 komentáře k článku: Velikonoční pečení

 1. No to je nádhera ! Já jsem letos perníčky nepekla. Teď mne to docela mrzí. Ale koledníčci zřejmě jako v loňském roce chodit nebudou.
  Tak hezké odpoledne velikonoční neděle a krásný zítřejší celý den !
  Hanka

 2. Leni, to je taková voňavá krása, že bych nejraději také něco napekla, ale, nikdo k nám nepřijde a my to jíst nemáme, neb kila navíc. Všechno bych ochutnala a pochválila, já sladké moc ráda., A ty velikonoční tvary, úplně jako na výstavu. Jsi dobrá! Jiřina z N.
  K nám přijde na pomlázku jen malý Honzík s tátou zítra ráno, a pro tobo mám koupené čokozajíce a pod. Možná si upeču večer linecký koláč s jablíčky.

  • Jiřinko, k nám taky nikdo koledovat nepřijde. Ale je nás hodně…Užij si zítra Honzíka a zbytek Velikonoc v klidu a ve zdraví. Děkuju Ti za návštěvu, považuju si toho. Zdraví L.

 3. Přemýšlím už od ránka,
  že upeču beránka.
  Malýho i velkýho,
  hlavně hodně sladkýho.
  Upeču i zajíce,
  ten se líbí nejvíce.
  Protože se mají rádi,
  budou spolu kamarádi.
  I s těma z Kostelce,
  budou všichni veselce.
  (veselce
  =staropražský výraz pro veselé zajíce)

 4. Leni, předpokládám, že u vás na Velikonoce je hostů jako v zájezdovém autobuse :o)
  Úžasné pečení! Tolik dobrot!
  Přeji krásné sváteční odpoledne. Helena

  • Helenko, ono toho zase nebylo tolik, nemysli si. Beránci a linecké bylo opravdu mini a perníčků jen pár, co je na fotce. My jsme velká rodina. Každému trošku a já jsem nic z toho neochutnala…

 5. No to je velikonoční pečení na jedničku! Asi se u vás dveře netrhnou podle toho množství. Kdysi jsem pekla podobné velikonoční perníčky a také jich bylo nepočítaně. Používala jsem i potravinářské barvivo, když ty svátky jsou barevné ☺. Vše se Ti, Lenko, povedlo a hlavně, aby bylo i to zdraví. Přeji pohodový zbytek svátků. ☺

 6. Pečeš pro cukrárnu či co ??? 🙂
  Máš to naprosto dokonalé a krásně naaranžované.
  Užijte si poklidné Velikonoce.

 7. Téééda, Leni, to je nádherného pečení. Ty jsi šikulka 🙂 Máš to všechno moc krásné. I moc pěkně vše nafocené. A určitě také vše moc dobré 🙂
  Měj e pěkně a Prožij si Velikonoce v pohodě a zdraví 🙂 Alena

 8. Leni,krásné velikonoční pečení.Když byla vnoučata malá,tak jsem toho na velikonoce dělala podstatně více,ale i letos jsem se překonala.Krom mazanců jsem ještě dnes upekla jidáše.Do příště si musím pořídit formu na beránka.
  Měj hezký sváteční večer

  • Jituš, vidíš a já jidáše letos nedělala. To už jsem nezvládla. Formy na beránka mám tři a nejvíc ze všech se mi líbí ta na nejmenšího. To je taková porce akorát tak ke kávě. Uvážu jim na krk zvonečky a je to i moc hezký dárek. Opatruj se.

 9. Leni, ty se teda činíš. Jsi úžasná a všechno bych hned ochutnala. Měj pohodové dny.

 10. Tak u nás už se zdárně likviduje i druhý mazanec, ten je tedy velký jako talíř od pizzy. Tak doufám že se sní dřív než ztvrdne. Budu muset vymyslet nějakou mezivelikost . Tak dneska přijede syn, tak mu kus dám…. krom beránka nebo mazance nic jiného nepíšu. Moje maminka ta byla v tomhle mnohem větší pilnice, ta pekla ostošest….

  • Vendy, Tvůj mazanec se mi moc líbí, jak je zapletený. To musím taky příště zkusit, je to prima nápad. Moje mamka taky hodně pekla a beránka měla vždycky vyzdobeného, oparáděného sedmikráskama.

 11. Tak tolik toho na velikonoce nikdy nepeču :-), jen mazanec, beránka a občas jidáše. Kdybych věděla, že se sejdeme velká rodina jako o vánocích, tak bych pekla jak zjednaná, to by mne bavilo. Nyní k nám chodí jenom nejmladší, bydlí ve stejném městě, a ten sportuje a sladkého moc nechce :-).
  Krásné Lenko máš vše.

  • Alenko, ono to není zas tak mohutné. Jsme velká rodina a posílala jsem v balíku synovi, dovezla tátovi, dala kamarádce atd. Já sama jsem neochutnala nic. Jidáše jsem nepekla vůbec, mazance jen ty mini. Měj se hezky.

 12. Ty jo, to je vyloženě velikonoční cukroví! Na druhou stranu, proč ne, že? 🙂 U nás se vždycky dělaly akorát perníčky.
  Vlasta

 13. Leni, to je dobrot! U tebe bych si určitě pochutnala, hlavně zajíčky-pracny, ty bych si ke kafíčku dala :-))) Hanka
  hanafeeblog.blogspot.com

 14. To musela být dobrota! Obdivuji hlavně překrásné beránky, ty jsou nazdobené úplně profesionálně. Já pekla akorát perníky, s dvoubarevnou polevou – částečně bílé, částečně obarvené matcha čajem nazeleno.

  Doufám, že jste si užili krásné svátky i přes všechna ta omezení dnešní doby.

 15. Tedy ti malí beránci, ti jsou rozkošní 🙂 Samé dobroty jste doma měli, mňam.
  Měj prima dny, Petra

 16. Leni, to je výstava jako u profesionálního cukráře. 👍👍👍
  Já krom mazanců, věnce a beránka také dříve pekla cukroví. Už druhým rokem trávíme velikonoce jen ve dvou, letos nás v pondělí po ránu navštívila malá vnoučata, která bydlí o patro níž… nebylo pro koho péci.
  Měj hezké posváteční dny.

  • Alenko, děkuju. Ale ono to zas tak mohutné nebylo, jak to vypadá. A pekla jsem průběžně, takže i průběžně mizelo…Hezký nadcházející víkend. L.

 17. Ta ovčí rodinka na začátku mě zaujala. A pak ti malinkatí králíčci. Máš to všechno moc pěkné a k nakousnutí. My se letos chystali na linecké a nakonec jsme nedělali ani perníčky ani linecké. Ale beránka a mazanec jsme měli. Jen ten beránek nějak nešel vyklopit z formy – ale na chuť výborný.

  • Leni, s beránkem mělo problém více lidí, jak jsem četla. Já mám formy na beránka celkem tři a nejvíc se mi líbí ta na maličkého beránka. Už ji mám slepovanou, ale drží. A beránek z ní se krásně vyklápí. A je tak roztomilý, každému se líbí. Děkuju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.