Výstava patchworku v Brně

Výstava patchworku v Brně

V sobotu jsem si udělala sama výlet na výstaviště do Brna na 15. ročník mezinárodní textilní výstavy – PPM Quilt Show.

A udělala jsem dobře. K vidění bylo celkem 650 exponátů od tradičního patchworku až po art quilty, svoje práce prezentovalo 200 autorů z 26 zemí světa ! Součástí výstavy byl prodej látek, šicích a kreativních potřeb, šicích strojů, oděvů a také workshopy, ukázky technik. Moc se mě líbil nápad projektu Okna synagog ,kde u každého díla byla přidaná fotografie synagogy, která inspirovala. A plno dalších věcí. Krásné to bylo, moc jsem si to užila…

76 komentáře k článku: Výstava patchworku v Brně

 1. Leni,to je taková nádhera.Výstava by mě hodně bavila,šití bylo spousty let mým velkým koníčkem,ale na patchwork jsem si nikdy netroufla,ač zkoušela,ale nejsem na to tak šikovná.
  Úžasné věci.
  Měj se moc hezky

 2. Teda to byla fakt nádhera, byli jsme na Floře Olomouc ,ale kdybych o tomto věděla, hodně bych váhala, no vše se stihnout nedá ,ale pohlídám si jí na příští rok, asi je, prosím Lenko, jen jednou do roka?
  Děkuji a mějte hezké jarní dny. Aťka

 3. To je prostě nádhera. Udělala sis výlet, který opravdu stál za to. Tolik šikovnosti pohromadě.
  Díky moc za Tvoje fotky.
  Měj se hezky!
  Hanka

 4. Leni, jedna krása vedle druhé! Taky jsme o výstavě mluvily, tak snad příště.
  Taky mi nevadí vyrazit úplně sama, spíš naopak, nějak víc si to užiju.
  Měj se krásně. Hanka

 5. Leni, udělala sis prima výlet. To musela být nádherná podívaná Všem kdo tohle dokáží skládám poklonu, překrásné výtvory.
  Děkuji že jsem mohla aspoň takhle nakouknout.
  Měj se krásně.

 6. Leni, to musela být nádherná výstava. Sama šít neumím, o to víc možná obdivuji ty, kdo to zvládají a ještě takhle skvěle. Moc díky za fotky, pá 🍀🌻

 7. Lenko, moc krásné kousky. Výstava musel být fajn zážitek. Já jsem na jedné výstavě patchworku taky kdysi byla tady u nás na Chodovské tvrzi – byla sice asi výrazně menší, ale libila se mi taky moc.
  Hezký den

 8. Leni, to je nádhera! Děkuji za ukázku z výstavy, samá umělecká díla. Měj pohodový den.

 9. Leni, tak to je skutečně nádhera! Děkuji za reportáž, moc ráda jsem se podívala!
  Přeji krásné jarní dny, Helena

 10. Ahoj Leni,moc krásná výstava.Kdyz jsme ještě bydleli v paneláku naše paní sousedka pachwork dělala,byla strašně šikovná spoustu věcí jsem se od ní naučila,zkusila jsem i pachworkové prostírání takové jednoduché na nic složitého a velkého bych si netroufla.Preji krásné dny.

 11. To jsou prostě skvostná až umělecká díla! Hrozně se mi to líbí. Obdivuji každého, kdo něco takového dělá a ještě to vypadá takto dokonale. Výstava vypadá ovšem celá velmi kouzelně, muselo to být opravdu hezké!

  Přeji ti zejména pevné zdraví!

  Opatruj se, pa Calistka – https://calistka.blogspot.com/

 12. Leni, jedním slovem NÁDHERA. 👍👍 Jsou to umělecká díla a navíc hodně pracná. Tvůrci mají můj hluboký obdiv.
  Měj hezké jarní dny.

 13. Leni, ahoj😊
  Jsou to všechno mistrovská díla. Je jasný, že sis to užila a věřím, že i načerpala nějakou inspiraci. Do Brna to mám půl hoďky vlakem, že je tam taková výstava mi uniklo. Pokud bývá každý rok, třeba příště 😁
  Měj se moc hezky😊🍀🙋

  • Renatko, zdravím. Škoda to je, výstava má Prahu i v názvu… Užila jsem si to, pokukovala jsem, jestli Tě tam nepotkám. U Mirky jsem si přečetla, že jsi byla na patchworku, ale jinde :o). Lenka

 14. Leni,to jsou nádherná umělecká díla.Nechápu jak může někdo vytvořit tak krásné věci,o to víc to obdivuji.Užila sis krásný výlet,měj se pěkně a užívej jara..

 15. Některé kousky jsou skutečně překrásná díla a neváhám tvrdit, že umělecká! Každá tvořivá duše by na takovéto výstavě musela zaplesat radostí :).

 16. Lenko, opravdu nádherné. U nás jsem viděla jen deky a polštáře, ale takové obrazy, to je super. Synagogu v Boskovicích jsem hned poznala. Byla jsem v ní a byla jsem nadšená interiérem.

  • Maruško, děkuju za reakci. Mě se ten nápad na zrealizování projektu Okna synagog moc líbil, i doplnění fotografií místy, která inspirovaly. Pozdravuju, Lenka

 17. Leni, ahoj, je bezva, že jsi na takovou výstavu jela sama. Kolik výstav, spíše historického zaměření jsem absolvovala sama a co, je tam plno lidí, člověk se necítí osamoceně. Určitě si to více užije. Naposledy jsme byli v Brně na Výstavišti loni na podzim na výstavě Tutanchamon, ovšem v Brně na týden. Na výstavě patchworku jsem byla jednou tady u nás, ale taková díla tam tehdy neměli. Jak to prohlížím, co je za tím práce a času! A také spotřeba materiálu, kdo to nedělal, možná si ani nepředstaví. Nikdy jsem to nezkoušela a už nejspíš nebudu. Asi to jsou většinou velké kusy, na velikost tam nevidím.
  Díky za tu krásu, určitě ses inspirovala a podle fotek jistě se dá něco vyrobit. Ať se Ti daří a výstavám „zdar“! 🌺 🍀

  • Hani moc děkuju za Tvůj komentář. Byl to zážitek, alespoň pro mě určitě! Jednou už jsem na této výstavě byla v Praze, po covidu se výstava přestěhovala do Brna, byl to již 15. ročník. Měj se hezky, Lenka

 18. óoo, to se mi moc líbí – díky! Moc ráda jsem se podívala. A krásné obrázky jsi pořídila.
  A musím se pokorně přiznat, že jsem neznala význam slova quilt. Teď už vím – deka, prošívaná deka nebo prošívat 🙂
  Přeji krásné tvořivé dny! Marie

 19. Je to neskutečné, co kdo na stroji dokáže za zázraky. Ten chrám sv. Barbory je jako namalovaný, vůbec by mě nenapadlo, že se jedná o patchwork… Nádhera!

 20. Ahoj Leni,
  moc krásná výstava, tam ses určitě hodně pokochala a nabrala další inspiraci na tvoření.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.