Balení vánočních dárků

Balení vánočních dárků

Dárky pod stromeček mám letos už nakoupené i zabalené.

Na balení používám už několik let různé krabice (rozložené a slepené zpátky naruby) a obyčejné papírové tašky. Na menší dárky se hodily hnědé papíry, které vám zůstanou uprostřed, když si koupíte balící papír v rolích. ( Ty si schovávám). Vše jsem ozdobila vlastním tiskem. Posloužila mě k tomu razítka – dřevěná a bramborová z vykrajovátek na cukroví. Vypadá to hezky, koukněte…

I Kumík dostává dárky

66 komentáře k článku: Balení vánočních dárků

 1. Lenko, to je parádní balení. Já se přiznám, že používám komerční balicí papíry. Balím dárky vždycky na poslední chvíli… Ostatně v současné době nemám koupený ani jeden.
  Hezkou neděli

  • Stáňo, zdravím. Dárky kupuju průběžně celý rok, ale takhle brzy jsem to připravené ještě neměla. Dala jsem to na blog už teď, kdyby se chtěl někdo třeba inspirovat… Ahoj

 2. Moc hezké, jsi šikovná, Leni. 🙂
  My už máme taky dárky zabalené, jen na některé ještě čekáme, až k nám dorazí.
  Hezkou neděli.

 3. Leni, máš můj obdiv. Nejen kvůli pěkným, vtipným obalům z vlastní dílny, ale také proto, že už máš uchystáno a sbaleno. No, já vždy na poslední chvíli, jiná už nebudu…Určitě do Vánoc uvidíme ještě jiné „produkty“ z tvé dílny. Těším se. H.

 4. Leni, ty jsi hlava! Taky schovávám hnědé papíry a pěkné krabičky, zdobím je potom krajkou co se dává pod dorty, ale tiskátka z brambor, to mě nenapadlo :-))). Krásné to máš a tak brzy!

  • Hani, já to různě střídám – někdy tiskátka, někdy taky krajky, látky… Tiskátek mám plno jiných, ale s těmi z brambor to jde krásně.Vykrajovátka na cukroví má doma každý, krabice taky, takže je to opravdu jednoduché, levné, využijí se obaly.

 5. Lenko, klobouk dolů, ty to tomu Ježíškovi usnadňuješ! Krásné a nápadité, jako vše, co vzejde z tvé dílny.
  Já letos zatím nemám ani jeden dárek, leda by se našel nějaký zapomenutý od loňska a bohužel ani vymyšlený, ta chemie mi vymazala nápady.
  Snad na něco přijdu a díky tobě se inspiruju.
  Nechceš mě adoptovat za čtvrtou vnučku? Jiřina z N.

  • Jiřinko, čtyři vnučky mám, ta čtvrtá žije v cizině hodně daleko. Ale za pátou klidně, už nějaké zájemkyně byly… Určitě to pořešíš, ještě že jsou e-shopy, skoro vše jsem objednávala přes ně. Děkuju, pá.

 6. Leni, vidím, že jsi připravena a Vánoce k vám už mohou přijít. Obdivuji tvoje dárkové balení, zabaleno pěkně od srdíčka. Já se teprve budu chystat a začít nakupovat.
  Měj se moc hezky Iva

 7. Leni, tak teď jsi mě fakt dostala. Já ještě ani nevím, co koupit a ty už máš i zabaleno. A navíc krásně 🤠😉

 8. A to je nejlepší, kupovat dárky s předstihem! Já už to tak dělám dost let a vždy, když třeba i v létě něco uvidím, koupím to. Co shánět na poslední chvíli. Tiskátka z brambor znám od dětství a kdysi jsme to dělali, ale ne na vánoční obaly. Brambor je vděčná surovina. Já jsem vždy balila do obalů koupených v papírnictví a mnohé se mi líbily, že je mám schované. Ty si s tím, Leni, doslova vyhraješ. Je to parádní, ale pro děti bych to dělala, jinak ne. Já zabalím normálně a stejně se to pak vyhodí …
  Ale chválím dobrý nápad, zabalit dárky s předstihem. Jen si pamatovat, kam jsem to schovala. Na jeden vánoční dárek jsem před lety přišla asi po dvou letech… ☺
  https://kaleidoskop-podle-hanky.blogspot.com/

  • Hani, zdravím. Taky jsem v minulosti hledala, kam jsem co schovala, občas na něco zapomněla… Teď už mám několik let vyčleněnou část skříně jen na dárky a dávám je tam. Dárky hezky zabalit, ozdobit mě baví. Balících papírů je veliký výběr, jednou jsem ještě v DDR koupila nádherný se zasněženym městečkem, mám ho taky schovaný. Ahoj

 9. Co ?????? Nevěřím )))) já ještě nemám dokoupeno a u vás už může být Štědrý den.
  Ty jsi Leni neskutečná. Jak to všechno stíháš ?

 10. Leni,to je všechno moc krásné a nápadité.Tiskátka z brambor jsem dělala s vnoučatama a bavilo to i mě.Těším se moc na advent.Odpoledne jsem s kamarádkou u nás háčkovaly stromečky na stůl na ozdobu.Ty jsi fakt moc šikovná a nápaditá.Já balím do koupených papírů,ale snažím se trochu ozdobit.
  Měj hezké dny

  • Jitko, háčkované stromečky – to bude hezké, těším se na ukázku. Dnes je na výběr tolik krásných balících papírů, že v nich ani nemusí být už dárek :o) Ať se dílo daří, ahoj

 11. Leni., Ty jsi úžasně šikovná. Já ještě žádné dárky nemám a vůbec netuším, co komu koupit. Vždycky jsme pro dárky jezdili do Děčína, kde je víc možností a je tam i „dárkovna“. Ale teď se kvůli šířící nákaze bojíme někam cestovat. tak nevím, jak to vyřeším. nejspíš kosmetikou…Měj se krásně.

  • Jaruško, rozumím Ti. Taky se mě moc nechce do davů, jsem hodně často nemocná, teď taky. Já řeším většinu dárků přes e-shopy, zvykla jsem si tam nakupovat. Když u někoho nevím, co – taky to řeším kosmetikou, mlsotami (dárková balení čajů, kávy, čokolád, paštik a jiných delikates), nebo poukázkami na masáže, do divadla, na plavání… Děkuji.

 12. Ahoj Leni,nádhera,krásná inspirace dostalas mě nakoupené dárky a tak krásně zabalené.U nás taky pejskové a kočičky dostávají dárečky.Moc zdravím.Iveta

  • Ivetko, zdravím. Kumík (pejsek ) pozná, který dárek je pro něho a umí si ho i rozbalit. Vloni jsem mu koupila takovou látkovou psí boudu s potiskem paciček. Prý si tam rád zaleze, když chce mít klid… Letos mám pro něho kloubní výživu, svítící obojek do tmy, mlsotky a šáteček na krk. Tak pssst !

 13. Leni tak to je nádheráááááááááááá také mám něco koupené ale ještě nezabalené jenom v taštičkách to mám strčené mám pro Jasmínku, a Mikuláška těm starším dávám penízky aby si koupili co chtějí. zdravím moc krásné to máš a ty nápady to se mi líbí..

  • Bětuško, zdravím. U nás kluci v pubertě chtěli pod stromeček spíš penízky, tak to bylo i jednodušší, k tomu něco pro radost a bylo to. Teď si všichni vydělávají, peníze dostávat nechtějí a chtějí jen pro radost a překvapení. Ale vymyslet to někdy není jednoduché… Ahoj

 14. Krásně zabalené dárky a hlavně obdivuji, že už je všechny máš. To já letos jsem nějak pozadu, ale snad to dohoním. Hodně pohody.

 15. Teda, to jsem si myslela, že dárky nakupuji brzy, ale všechny teda ještě vůbec nemám!
  A jak krásně a nápaditě jsou zabalené, moc hezké!

 16. Leni, nejsem si úplně jistá, jestli mám obdivovat to, že už máš nakoupeno nebo krásně zabaleno!
  Jsi fakt jednička!
  Měj příjemný den. Helena

 17. Ťy tedy umíš překvapit ! Už nakoupeno, krááásně zabaleno. To balení je tedy můj šálek kávy.
  Tvůj blog je tak příjemný, milý, inspirativní.
  Já ještě úplně nakoupeno nemám, ale něco přeci jenom ano. Na balení dárků se vždy těším.
  Leni, měj klidné dny, hlavně ať jsi brzy zdravotně v pořádku !
  Hanka

 18. Máš můj obdiv, ne jenom k tomu, jak je máš nápaditě zabalené, ale i v takovém předstihu🤩 Já balím nejdříve 23.12.😛

  • Renatko, můj bratr než se oženil, tak jezdil na Štědrý den k našim. A po cestě teprve nakoupil dárky, a byl v klidu. Já bych se zbláznila, mám to ráda dopředu nakoupené. Balila jsem, protože jsem nemocná, na zahradu nemůžu. Děkuju.

 19. Leni, no ty jsi dokonalá, já se na dárky teprve chystám. Balím podobně, líbí se mi zkrátka ten obyčejný hnědý papír a ty razítka tomu dodaly jedinečnost;-)

 20. Leni, to je nádhera. Já balím dárky na poslední chvíli, většinou den před Štědrým dnem, už mám takovou tradici a patří mi to k té době. Ovšem takovou nádheru nevytvořím ani náhodou. Měj pěkný den.

  • Marti, já mám ráda mít to dopředu nachystané. A den před Štědrým dnem jsou u nás už všichni najetí, plný barák lidí, to by ani nešlo. Ale mám to taky ráda, balit dárky. Děkuju za zastavení u mě.

 21. Ahoj Leni,
  obdivuji, že máš už všechny dárky koupené i zabalené. Já koupeno vše ještě nemám, zabalené už vůbec ne, ale to ani nechci. Balím vždy až na Vánoce, je to moje tradice. Líbí se mi, jak si vše sama zdobíš. Já kupuji klasické balící papíry, ale spíše takové decentní a rozhodně bez Santy. Suším si doma vždy plátky pomerančů a mandarinek, přidám k tomu nějaké větvičky, skořici, nějaké hezké bobulky atd.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  • Hani, ahoj. Já balila dřív vždycky na poslední chvíli, v noci atd… A už to tak nechci a ani nemůžu, všichni k nám přijedou už před Štědrým dnem a nebyly by na to podmínky… To jen na vysvětlenou. Dárky kupuju celý rok průběžně pořád, tam žádná změna není. Měj se hezky a díky za návštěvu. L.

 22. Další úžasný nápad aj penízky ušetří super Leni a víš co mě potěšilo?? Že vnučky věří na Ježíška ♥Naše děti dlouho věřili ❣️(◕‿◕)Vzpomínám jak za totáče paní ředitelka ve školce naší dceři řekla, že neexistuje a ona to pak špatně nesla no ale na konec jsem jí vysvětlila, že k nám chodí jelikož nemáme penízky hihi.

  • Ivet, zdravím. Vnučky na Ježíška věří, je jim 6, 6 a 4 roky. Moji kluci taky dlouho věřili a já s bráchou taky. A je to dobře, vždyť je to krásné. Kluky jsem vždycky poslala nahoru do pokoje, ať jdou Ježíška vyhlížet z okna. A když byly dárky pod stromečkem, zazvonila jsem na zvoneček a už běželi dolů. Teď jsou dospělí a chtějí to tak pořád… Lenka

 23. Tohle je úplně senzační nápad. Moc se mi líbí, že se na tento typ balení dá zrecyklovat množství obalů, které by člověk jinak vyhodil. Krásné, jemné, hezky sladěné. 🙂

 24. V tomto případě je krásným dárkem i samotný obal. Úžasné!! Moc jsem si u Tebe zase užila, potěšila se a pokochala. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.