Dýňový svět

Dýňový svět

Dýňový svět – statek u Pipků na Vysočině jsme navštívili s vnoučaty o podzimních prázdninách.

Je to moc hezké místo na výlet pro celou rodinu. Ve dvoře, stodole a v rozlehlé zahradě statku jsou vystavené různé druhy a tvary dýní na vaření, dekorace a vyřezávání, které tu pěstují a prodávají . Pipkovi hospodaří na statku po svých předcích, kteří zde pracovali po několik generací. Dýně pěstují na cca 5 hektarech. Je zde velké vyžití pro děti – různé přírodní atrakce ze slámy a dřeva, bludiště, hrad ze slámových balíků, houpačky, prolézačky… Děti si mohou prolézt kombajn a pohladit místní zvířátka – poníka, prasátko, kozy, ovečky, králíky. Je zde možnost si zakoupit občerstvení. Vnučky byly nadšené, vydržely tam pět hodin. Při zpáteční cestě v autě ihned usnuly…

68 komentáře k článku: Dýňový svět

 1. To musí být nádherné místo pro děti.Ta poslední fotka mluví za vše.Musela jsem se smát.Berušky unavené.Krásné dny vám všem.

 2. Už jsem fotky viděla u vnoučat. Sama jsem tam nebyla. Je to jistě krásné místo.
  Zvlášť děti se tam vyřádí. Dokumentuje to skvěle poslední fotky. :))

 3. V takovém bohatství tvarů, barev a živočíšků mlaďošci určitě na mobil ani nevzpomenou. Díky za nápaditou reportáž. My taky máme plná tři okna dýní hokkaidó a patizonů, jdou k nám procesí zájemců o dýňky na vyřezávání i na výzdobu, jen málo hospodyněk prý z nich vaří, muži prý to nemusí. Ale když je nakonec nápaditě udělají, tak už je mají rádi ☺

  • Kitty, zdravím. U nás je z dýní nejoblíbenější dýňová polévka, tu jedí všichni. Já mám ráda ještě pečenou. Ale nej jsou pro mě dýně jako dekorace. Okna plná dýní, to musí být nádhera !

 4. Skvělá akce. lenko. Věřím, že se tam děvčatům líbilo. Tm by se líbilo i mně. Hezké fotky a Pipkovým přeji hodně zdaru do dalších let a vám pěkný zbytek víkendu.

 5. Jee, jsem ráda, že jste si takto báječně užily den a taky, že poprvé vidím, jak vypadají i nějaké dýňové farmy u nás, nádhera!

 6. Pro děti je to úžasné místo. Nejlepší je ta poslední fotka, je vidět, jak je to zmohlo. Naši mladí tam s dětmi také jezdí.

 7. Ahoj Leni,moc hezké fotky a ta poslední nejkrásnější moc roztomilé holčičky.Tolik dýní jsem pohromadě nikdy neviděla.Krásné podzimní dny.Iveta

 8. Leni, já jsem se už „lekla“, že to jsou Tvoje výpěstky, to bych Tě litovala. Holky vypadají šťastně, ale nejlepší je poslední fotka – Chrrrr… chrrrr ☺. Dýně jako uspávací prostředek, to je něco! My jsme byli u nás v ZOO a měli vyhlášenou akci, aby jim lidé sbírali kaštany, šípky a také dýně a na několika místech už měli dýňové aranžmá, takže se asi lidé chytli. Ale co ti lidé pak s tolika dýněmi udělají?
  https://kaleidoskop-podle-hanky.blogspot.com

  • Hani, děkuju za milou reakci. Na statku dýně prodávají, lidé si odnášeli plné tašky.Ptala jsem se paní Pipkové, jestli všechno prodají a říkala, že všechno ne. Já dýně nepěstuju, vlastně vůbec nic mimo bylinek. Celou zahrádku jsme předělali na okrasnou, jsou tam hlavně jehličnany, keře, okrasné trávy. L.

 9. Leni, úžasná reportáž z parádního místa. To je dokonalý podzimní výlet. Ta poslední fotka :o), ta mluví za vše!
  Měj krásnou neděli, Helena

 10. Leni,to je krása.Tolik dýni pohromadě jsem neviděla.Holčičkám se to muselo líbit.Taky jsem doufala,že budu mít na nějaký den o podzimních prázdninách vnučky,ale asi si to jejich máma nepřála.Neměl je ani syn..Pořád nám dělá nějaké naschvály.
  Máš krásné vnučky,užívej si jich,hrozně to utíká a než se člověk naděje,jsou z nich slečny.
  Měj hezkou neděli

  • Jituš, máš pravdu. Letí to moc rychle. Začali jsme si je k sobě brát, když těm dvěma starším byl rok a kousek. To byly samé plíny, dudlíky, kočárky …atd. A teď už jim je 6, 6, a skoro 4.

 11. To byl tedy výlet ! Holčičky si to užily jak se patří. Fotky jsou bezvadné všechny, ale ta poslední, ta hovoří za vše :-).
  Měj hezkou neděli, Lenko !
  Hanka

 12. To jste si vybrali pro výlet krásné místo. Statek jsem nenavštívila, ale viděla jsem z něj fotky na Facebooku, dýně mám ráda, takže by se mi tam moc líbilo 🙂

 13. Tak tomu opravdu říkám dýňové království:-) naše děti si vyřezávali dýně a těší se až se setmí a zapálí v nich svíčky.

 14. Leni, to je nádhera. Dýně stokrát jinak :-)))). Počasí vám vyšlo a vnučky mají krásný zážitek.
  Poslední fotka nemá chybu!

 15. Leni, tak to byl vážně skvělý výlet a vůbec se holkám nedivím, že tam vydržely tak dlouho. Za tou nádherou je pořádný kus práce, jen poskládat dýně musí být pořádná fuška. Poslední fotka z auta je nádherná. Měj se hezky, pá 😜

 16. Hezký výlet, který děti doslova „vyčerpal“. Krásné fotografie. Přeji Tobě i rodině krásné dny ve zdraví.

 17. Leni, krásný výlet za dýněmi. A ta poslední fotka je kouzelná. Děti unavené pod sílou dojmů. Měj pohodový den.

 18. Leni tak to je teda dýnová paráda fotečky jsou nádherné a těch dýni to je teda krása a vnoučátka si teda utahala jak krásně spi určitě to bylo náročné že ale moc hezké barevné přeji krásné dny .

  • Zdravím, letos jsme byli potřetí, líbí se nám tu. Pejska sebou nebereme, ten by si to tam neužil a ceny vstupného jsou dnes všude vyšší… Děkuji za návštěvu, Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.