Jarní háčkování

Jarní háčkování

Dnes trošku mého jarního háčkování.

První byla háčkovaná ovečka, které jsem uvázala růžovou mašličku se zvonečkem, nahoře a dole připevnila kousky větviček, podložila jutovinou a vznikl obrázek do kuchyně. K ovečce mám i veselou historku. Kamarádka ji na návštěvě viděla a pravila : „Jé, to je hezkej jezevčík“. Posílala jsem fotku obrázku druhé kamarádce, jestli v tom vidí ovečku nebo jezevčíka ? Odpověděla, že mě má ráda, ale že to je pejsek, protože má moc dlouhej čumák… To jsem tedy opravdu slyšet nechtěla, protože :

1) Je to přesně podle popisu a je to popis na OVEČKU

2) Pejsek by neměl růžovou mašličku se zvonečkem, to dá přece rozum

3) A tohle je totiž rasa oveček s delším čumáčkem :o):o):o)

Druhým háčkovaným výrobkem je ušák ve vajíčku, ten čeká na naši Janičku, až přijede.

A poslední je háčkovaná bledulka v srdíčku. Nejdříve jsem k ní připevnila větvičku, že z ní bude také obrázek. Nakonec jsem to změnila, umotala jednoduchý věnec z březového proutí a srdíčko umístila na něj. Bude zdobit vchodové dveře.

76 komentáře k článku: Jarní háčkování

 1. Ahoj, pěkné dílko. Taky tě mám ráda, ale řekla bych, že by to mohl být taky rejsek (malá myška), který se mi vsákl do dolní kuchyně a vypadá přesně tak. Jen s tím rozdílem, že se mi ho pořád daří vidět, ale nikdy chytit. Červené granule žere jak kyselina a nic. Ani díru jsem nenašla, zřejmě se na podzim vsákl a nechce ven.
  Ať se ti daří, ráda se na tvoje výtvory dívám, jen mě pořád ještě ruce nesvrbí, abych se dala do nějakého vyšívání křížkovým stehem. Dělávala jsem obrázky zvířetníku, ale už jich mají všichni dost :o)

 2. Lenko, jako vždy pilná jako včelka. Dílo se povedlo a ušák je super dárek, také by se mi líbil. Ovečku vidím, i když možná trochu ten jezevčík … ::😁😜😄

 3. Leni, hned na začátku příspěvku jsem se pobavila. Dívala jsem se na „pejska“ a viděla jsem ovečku. Opravdu. Nakonec je to jedno, ať už vidí kdokoli cokoli, tvoje háčkování je moc hezké.
  Měj se hezky a přeji pohodový víkend. 🙂

 4. Moc hezké háčkování. Kdysi dávno jsem dostala podobné vajíčko a srdíčko od babičky jedné paní, ale zatím jsem to nepoužila na výzdobu. Ovšem v tom věnečku z proutí je to super. Tak ať se daří i nadále.

 5. Leni,to jsou všechno,krásné milé háčkované drobnosti,které zútulní byt..
  Pro mě je to inspirace.
  Měj se moc hezky

 6. Leni, krásné háčkování. To srdíčko na věnečku je moc hezké a pěkně to na dveřích vypadá. A buď v klidu…:-))ukázala jsem tvou práci manželovi a ovečku poznal hned :-)). Měj se pohodově. pa

 7. Leni, filetové háčkování je vděčné a naučila mě to babička už v dětském věku. Krásné a jednoduché vzory, ovečku jsem poznala hned. Jestli někdy naučíš háčkovat i své vnučky, jako mě učila babička, to bude bájo.
  Ať se to všechno líbí a zdobí dveře. ☺

  • Ahoj Hani. Já jsem uměla háčkovat dřív než číst, naučila mě to babička. S vnučkami taky tvořím, když k nám přijedou. Šijeme, vyšíváme, malujeme… Zatím neháčkují, ale co není může být. L.

 8. Lenko, to je od tebe úžasné, ty nejen ovečku, ale hned další dva kousky a vše tak pěkné, už nikdy nevezmu háček do ruky., hihi.
  Líbí se mi, jak dovedeš ty své výrobky povýšit tím, jak je pak nainstaluješ nebo dotvoříš, smekám. Jiřina z N.

 9. Leni, hezké. A já vidím spíš ovečku než pejska :), i když víc se mi tedy líbí bledulka a ušák.
  Hezký víkend

 10. Opět hezoučká prácička..Jak jinak ! 🙂 Naladila jsi mne na spojení věnečku a háčkovaného doplňku.
  A ta ovečka ? Je to ovečka!………. ať si říká kdo chce, co chce.
  Leni, měj hezké dny!
  Hanka

 11. Leni, moc krásné, já ovečku vidím. Někdy mi taky nakonec z háčkování vyleze něco jiného než bylo v plánu. Většinou, když dělám hračky pro děti.
  Máš, prosím, předlohy? Ikdyz ono by se to dalo i podle obrázku. Moc by se mi to líbilo do oken. S věnečkem úplně luxusní jarní dekorace.
  Jsi moc šikovná, vždy se těším na tvé nádherné tvoření.
  Krásný víkend.
  Bohunka

  • Bohunko, děkuju za milý komentář a pochvalu. Jsem ráda, že se Ti moje tvoření líbí. Předlohy najdeš na Pinterestu (Babi Lenka) mám je tam uložené na nástěnce Pletení, háčkování. Kdybys to nenašla, tak napiš. Lenka

 12. Nádherné dekorace. Na poslední společné fotce každý tvar ještě lépe vyniknul a není žádná pochybnost o tom, jestli je to ovečka nebo jezevčík. Samozřejmě ovečka. 🙂

 13. Dobrý večer, paní Lenko !
  Často navštěvuji Váš blog. Dnes mě velmi oslovilo Vaše jarní háčkování, a proto jsem se konečně rozhodla, Vám poděkovat za krásné nápady. Je to nádhera a hlavně preciznost
  provedení. Poznala jsem hned, že je to ovečka. Také ráda háčkuji, vybrala jsem si podob-
  ná vajíčka k uháčkování, ale nezvládla jsem přibírání ok k rozšiřování. Musím na to při-
  jít a potom budu opakovat . Snad to zvládnu.
  Zdravím Vás a do dalšího Vašeho tvoření přeji hodně síly, nápadů a klid na duši!

  • Milá paní Blanko, vítám Vás na blogu. Tak to jste mi udělala velikou radost, já děkuju za krásný komentář, úplně mě pohladil po duši !!! Neberu to jako samozřejmost, vážím si každého komentáře ! Lenka

 14. Leni, moc krásné háčkování!
  Vidím ovečku, protože ten popis mám taky :o) Srdíčka s jarními motivy jsou háčkovala a rozdávala, stejně jako ty ušáky – co já jich naháčkovala :o) Moc se mi líbí to srdíčko na věnečku, to vypadá moc hezky.
  Letos jsem jarní háčkování pojala trochu jinak, ještě nemám nafoceno…
  Přeji klidnou neděli, Helena

 15. Kouzla s háčkem Ti jdou taky dobře!!!
  Co se týče ovečky, tipoval bych, že předlohou na návod byla slavná ovce Dolly😁👍

 16. Já bych se držela bledulí, ty jsou jasný 😀
  Ovečku bych tipovala na bernardýna, ale mašle místo soudku mě zmátla 😀

 17. Leni, krásné obrázky jsi uháčkovala. Ta ovečka je takové speciální plemeno, ale je si podobná. :o) Srdíčko s bledulkou na věnečku je super.
  Přeji hezké dny. D.

 18. Ahoj Leni,hezké háčkování mě se moc líbí srdíčko s bledulí na věnečku moc hezký nápad zas krásná inspirace.Měj se moc hezky.Iveta

 19. Ahoj Leni máš to moc hezké jako vždy krásná práce na těch dveřích to je super*****************zdravím a opatruj se klidný večer..

 20. To je krásná práce! Story s ovečkou mě pobavila, je fakt, že má trochu delší čumáček, ale jinak je to jasná ovečka! 😀

 21. Ahoj Leni,
  já bych v tom i tu ovečku viděla, podle mě se ti to moc povedlo. Jezevčík by mě asi nenapadl, nemá na to tělo. Líbí se mi všechny uháčkované verze, obzvlášť ozdoba na dveře je skvělá.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

 22. Leni, až ti závidím, jak krásně tvoříš. Moc se mi líbí ten nápad zavěsit na větvičky. A věneček máš také moc hezký. Krásné dny, Lenka

  • Leni, jsem ráda, že se Ti moje tvorba líbí a potěšila jsem Tě trošku. To jsou moje radosti, terapie a únik od všeho trápení… Posílám pozdravy. Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.