Tvořte se mnou – Velikonoční látkové ozdoby

Tvořte se mnou – Velikonoční látkové ozdoby

Pomalu se blíží Velikonoce a proto dnes přináším inspiraci na výrobu jednoduchých velikonočních ozdob.

Na výrobu této dekorace jsem použila látku přírodní barvy, vatelín, vytištěné obrázky zvířátek, lepidlo,zubaté nůžky, průchodky a slabý provázek.

Nejdříve jsem si vystříhala motivy zvířátek a kytiček.

Z látky jsem vystříhala zubatými nůžkami tvary vajíček a obrázky na všechna vajíčka přilepila, chtěla jsem mít ozdoby oboustranné.

Vajíčka jsem dala vždy dvě na sebe (obrázky jsou na lícových stranách) a na stroji po obvodu sešila. Nechala jsem si malou mezeru nesešitou, naplnila vatelínem a dokončila sešití.

Potom jsem okraje ještě více roztřepila, kladívkem naťukala průchodky, provlékla provázky, zavěsila na březové větvičky a bylo hotovo. A tady je výsledek:

74 komentáře k článku: Tvořte se mnou – Velikonoční látkové ozdoby

 1. Moc hezké, moc …. já se chystám, pokud to vyjde na velikonoce na chatu a navíc výzdobu už léta žádnou nedělám…. v našem bordelhausu to ani nemá cenu. Navíc jsme tu jen sami dva.

 2. Moc hezké tvoření. Já letošní Velikonoce budu mít bez velkého úklidu. Po zatečení do bytu a čekání na velké opravy, na dobu až se opraví střecha a než to v bytě vyschne, tak je zcela zbytečné gruntovat, když pak bude stejně všude plno prachu. Tak ani výzdoba letos nebude…

 3. Leni, další parádní nápady. Látková vajíčka jsi nádherně naaranžovala, prostě šikula. Přeji hezké jarní dny, alespoň takové, jako je ten dnešní 🌞😀

 4. Lenko, to je moc pěkné. V jednoduchosti je krása. Nemyslím tím, že bylo jednoduché dekorace vyrobit. Šít do tvaru dá více práce. Přeji ti krásné dny a spoustu skvělých nápadů.

 5. Lení, je to velice půvabná a originální velikonoční dekorace. S potěšením jsem si přečetla popis postupu a snad se i do budoucna něco přiučila. 🙂

 6. Lenko, jak pokaždé jsi do toho píchla pořádně a výsledek se dostavil, je to bombastická výzdoba.Já si výzdobu dělám hlavně pro sebe. Manžel na to kašle, ten by Vánoce a Velikonoce prý zrušil. Už mám druhé kvetoucí větvičky zlatého deště, ale budu si je vyměňovat až do Velikonoc.U nás v N. a na kraji Prahy už kvetou celé obrovské keře a nevypadá to špatně.Údajně má ještě sněžit, ale to nevadí.
  Obdivuji tvoji šikovnost a to ne poprvé. Jiřina z N.

 7. Lenko, jsou věci, které jsou mimo mé možnosti – například vystřihnout obrázek z látky tak, aby to nějak slušně vypadalo :).
  Ale pro šikovné je to hezký nápad .
  Měj se fajn

 8. Mám ráda takovéto věcičky. Jsou dekorativní i když neokázalé. A o tom to je.
  A Ty máš prima nápady !
  Měj se hezky!
  Hanka

 9. Rychlá a moc krásná dekorace. Jestli mi zbyde čas, asi využiji tvůj návod. Možná , že zkusím obrázky přenést přímo na látku pomocí tekutého média.
  Díky za tvůj návod a nevyčerpatelnou inspiraci☀️☀️☀️

  • Ahoj Renčo, s vodičkou na transfer taky pracuju, tentokrát ten přenos na látku byl takový nevýrazný, tak jsem se s tím nepárala a nalepila to, stejně to prát nikdy nebudu. Ty teď budeš houpat, chovat a vozit – to je nejlepší ! Pa

 10. Ahoj Leni,moc hezká dekorace.Dnes jsem udělala velikonoční výzdobu vevnitř domu zítra venku a až přijede vnučka na víkend pověsí vajíčka na vrbičku.Přeji krásné jarní dny.Iveta

 11. Leni, líbí se mi, že do výzdoby tak aktivně jdeš, tak by to asi mělo vypadat. Tady velikonoční tradice upadají, nějaké „nadšení“ nevidím, tak vystačím s mini výzdobou: tradiční velikonoční ubrus, misku s kraslicemi, do vázy nějaký zlatý déšť nebo narcisy, prostě výzdoba tak asi za čtvrthodinky. Fandím lidem, kteří takovou výzdobu, jako máš Ty vyrábějí a máš pak z toho radost ty výrobky prezentovat. Těším se na další dekorace. ♥

  • Hani, to je hezké, jak to máš – kytičky, ubrus, miska… Však já to mám taky tak nějak, každý rok vytáhnu z krabice jen něco,něco trošku vyrobím… Nemám ráda, když je to přeplácané… Děkuju moc za návštěvu, potěšila.

 12. Leni ahoj zdravím no to je super nápad krásné dekorace moc děkuji a hezké jarní dny přeji ..🍀🌹🌹🍀🌹🌹

 13. Ahoj Leni,
  moc se mi líbí vajíčka, ta režná látka vypadá fakt dobře. Já domov teď úplně zanedbávám, měla bych taky trochu zdobit:-)
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

 14. Leni, přišla jsem ti poděkovat za návštěvu na mém blogu a nakouknout. A hned jsem se tu inspirovala. Už vím, čím ozdobím větve ve váze a jak bude vypadat věnec na dveře z vrbového proutí.👏 Díky a přeji pohodové dníky.🌞

 15. Leni moc se mne vajíčka líbí? Kde se dají sehnat motivy na vajíčka? Krásná dekorace.
  Přeji ti pohodový týden. Iva

  • Ahoj Ivo, obrázky jsou z Pinterestu. Zadat tam do vyhledávače vintage Easter, vintage Easter decor, vintage rabbit… apod. Je tam toho spousta. Nejdřív jsem zkoušela přenos transférovací vodičkou přímo na látku, a i když to tak jindy dělám, nelíbilo se mi to, bylo to nevýrazné. Tak jsem to na látku nalepila, stejně to prát nebudu. Děkuju za návštěvu. L.

 16. Ahoj Leni, ty máš tak krásné tvoření. Já na tohle tvoření nejsem. Nemám na tohle tvoření to správné místo a potom, ten můj mě nenechá v klidu nic dělat. Jak si k nějakému tvoření sednu, tak už slyším: Věruš, potřebuju tohle a tohle a pojď mi pomoct ……..
  Takže pletu, pleteninu mohu kdykoliv odložit. I šití je problém, to zase prý nadělám hrozný rámus. Chlapi jsou na odstřel, fakt jo.

  • Věruško, ahoj. Jsem ráda, že jsi se zastavila. Pleteš panenkám kouzelné šatičky a vůbec všechno se mi u nich líbí ! Já mám na tvoření tedy taky raději klid, ale toho u nás moc není… Spoustu času strávím vařením a servisem pro rodinu a já se chci věnovat svému výtvarné… Měj se moc hezky. L.

 17. Leni, máš to moc hezké. A je pěkné, že ukážeš i názorný popis a fotografie, jak si takovou vánoční dekoraci vyrobit.

  • Lenka zdraví Lenku. Děkuju moc za milou návštěvu. Zavedla jsem rubriku Tvořte se mnou, kde dávám u některých výrobků podrobný návod s fotografiemi. ( u všeho bych to nezvládla). Spousta lidí mě psalo e-maily s dotazy na postupy, tak jsem ráda, že je spokojenost… Měj se hezky. L.

 18. Leničko jsi moc šikovná, já jen vygruntovala a malou výzdobu mám jen už ani vajíčka nebarvíme děti jsou dospělé a hlavně já Velikonoce moc nemusím hihi.

  • Ivetko, jà miluju hlavně Vánoce, na ty se pŕipravuju a těším opravdu celý rok! Na Velikonoce většinou nejsme ani doma, ale výzdobu trošku dělám, dekoruju celoročně celý dům. Jako malá holka jsem neměla ráda koledu. Nikdy jsem nevěděla, jak se mám chovat – jestli před koledníky utíkat, nebo rovnou nastavit zadek… A opilé dospělé koledníky jsem nesnášela a nesnáším ani teď. Velikonoce beru jako oslavu jara, všechno kvete, příroda se probouzí… Měj se hezky. L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.