Malování podle čísel – Kytice růží

Malování podle čísel – Kytice růží

Konečně jsem dokončila obraz s růžemi, který jsem dostala už k předloňským Vánocům.

Kdo to nezná – sada obsahuje plátno vypnuté na dřevěném rámu, potištěné obrysy a číselnými kódy barev, štětce, barvy, předlohu. A pak už jen malujete a malujete… Nejvíce času mě zabralo luštění miniaturních čísel, často jsem improvizovala. Malování mě ale moc bavilo, byl to skvělý relax a těšila jsem se na výsledek. Jestli jste také kreativní a máte trpělivost, tak určitě doporučuju zkusit.

84 komentáře k článku: Malování podle čísel – Kytice růží

 1. To je něco ke hraní a zkoušení. Nevěděla jsem to, musím se na to někde zeptat. Kde se to dostane? Díky za nápovědu, ještě není venku práce a už jsem nějak netrpělivá. Třeba mi to pomůže k pocitu, že přece jenom něco dovedu. Jsi moc šikovná, ráda k tobě chodím. Měj se fajn a prosím o pomoc 🙂

 2. Leni, výsledek tvého snažení je na 1*. Musí to být príma pocit, něco takového vytvořit. Měj hezké dny, Leni🥰

  • Libuško, díky za 1*. Ještě mě čeká jeden obraz. Ten už bude méně náročnější na luštění čísel, jsou tam větší plochy barev. Měj se dobře, Lenka.

  • Gábi, prodává se jich spousta, štěňátko bude určitě hezký. Já už jsem se do něho musela pustit, aby mě nevyschly barvy. Přeju příjemné odpoledne, Lenka

 3. To je nádhera. Na mě ten můj ještě čeká nerozdělaný. Ježíšek se snažil, abych nezahálela. Určitě přijde brzy na řadu.
  Tobě už dělá radost. Tak si ji užívej.

  • Rijo, zdravím. Na mě čeká ještě jeden, který dostal nejmladší syn a nechce se mu do toho. Ale chci si dát od toho chvíli pauzu a věnovat se jiným věcem. Děkuju za návštěvu a posílám pozdrav, Lenka.

 4. Leni, obraz je nádherný . Už o malování vím od švagrové , teď vybírám který obraz by mi padl do oka. Určitě to vyzkouším, malování mně vždy bavilo.
  Moc se mi líbí i ta dečka pod obrazem .
  Měj se krásně.

 5. Leni, růže jsou opravdu krásné. 🌹🌹🌹 Myslím si, že by šlo předlohu s čísly okopírovat a pak zkusit obraz vyšít buď křížkovým, nebo goblénovým stehem.
  Měj hezké dny.

 6. Lenko, také jsem před dvěma lety dostala k Vánocům podobný dárek. Odvezla jsem ho na chatu, že někdy v létě to tam rozbalím a začnu. Dodnes jsem nerozbalila. Když jsem totiž viděla ta pidi číslíčka, tak jsem se zarazila. Nějak nemám odvahu ani tak pevnou ruku, abych se do obrazu pustila. Pořád čeká. Ty jsi to zvládla skvěle, je fakt nádherný 😉😊

  • Evi moc to neoddaluj, nebo Ti barvy začnou vysychat. Já ho měla taky přes rok na skříni… Čísla jsou opravdu pidi, některá jsem ani nerozluštila a tak jsem improvizovala. Ještě na mě čeká jeden. Ať se Ti dílo podaří, Lenka.

 7. O malování podle čísel jsem uvažovala jako o vánočním dárku pro kluky, chtěla jsem něco komiksového, ale nakonec jsem si ten nápad schovala pro případné další svátky, začala jsem totiž mít podezření, že bych to pak domalovávala já :D.

  Tvoje výsledné dílko je kouzelné! 🙂

 8. Lenko, výsledek vypadá moc pěkně, ale pro mne by to nebylo :). Nejsem ani dost pečlivá, ani dost trpělvá.
  Měj se pěkně

 9. Lenko, u tebe mě nepřekvapuje už nic, ty víš, že jsem tvoje fanynka a vše se mi moc líbí, na co sáhneš. Nádherná práce. Jiřina z N.

 10. Ahojky Leni, výsledek je dokonalý. Překrásné. Leni, dodatečně přeji vše nejlepší k svátku, hodně moc zdravíčka a štěstíčka přeji. Měj stále tak skvělé nápady. pa.

 11. Ahoj Leni,
  to se ti tedy fakt povedlo, ten obraz je nádherný. Nikdy jsem malování podle čísel nezkoušela, ale moc se mi to líbí jako dárek.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

 12. Leni, to je tedy porce romantiky! O sadách vím, ale vlastně jsem nikdy neviděla reálně výsledek.
  Věřím, že sis tohle tvoření fakt užila.
  Krása!
  Měj příjemný den. Helena

 13. Leni,to je nádherné.Hlavně velká piplačka,kterou by každý nezvládnul.Já teď už vůbec.Jinak by mě to bavilo.O to více obdivuji,hlavně tvoji trpělivost,ale to ty jsi a pořád nás o tom přesvědčuješ svými výtvory.
  Jsi prostě nadaná a šikovná.
  Měj se hezky

 14. Tak to je tedy povedené dílo!
  Snacha tuto sadu dostala vloni pod stromeček a ani nevím, zda už se do obrazu pustila.
  Práce je to tedy místy titěrná,ale výsledek za to stojí.
  Měj se hezky!
  Hanka

 15. Lenko, mám ráda Tvé pestré tvoření. Kytice růží je nádherná. Já bych určitě neměla trpělivost a ostrý zrak už vůbec ne. Marie

 16. Lenko, obraz je nádherný. Máš svatou trpělivost.
  Lákalo by mě to, ale nevím, jestli bych dovedla přečíst pidi čísla. A také mi chybí místo na zdi. 😀

  • Jarmilko, musela jsem mít brýle a občas lupu… Druhý obraz co budu malovat, nemá tolik malých plošinek. Tak jedině vybrat něco jednoduššího… Měj se hezky, zdraví Lenka.

 17. Leni, obraz je opravdu nádherný. Dříve jsem také malovala, ale čím jsem starší, tak mám pocit, že jsou dny nějaké krátké a času se nedostává. Jak je hezky. tak mě doma nic neudrží a musím ven a když prší, tak doháním resty…Jsi moc šikovná. Přeji ti krásný víkend.

  • Jaruško jsi hodná, že jsi přišla na návštěvu. Máš pravdu, čas tak letí… Snažím se ho využít co nejlépe a neztrácet čas blbostmi. Ale jsou i dny, kdy nedělám vůbec nic…Pozdravuju, Lenka.

 18. Dobrý den, tak ten se vám teda vydařil, nádhera, maluju s pětiletou vnučkou podle čísel delfínky,dostali jsme je dohromady od jéžíška a vnučka je na to hrozně trpělivá a ty pidičísla pravda vidí lépe než já. Na mě samotnou čeká ještě nerozdělaný obraz zátiší s kávou.
  Mějte pěkný víkend. Aťka

  • Aťko vítám na blogu ! Nejdřív nabízím tykání, ju ? Tak to musí být fajn, dělat obraz společně s vnučkou. Na mě čeká také ještě jeden obraz, co dostal syn a nechce se mu ho dělat. Ale teď se chci věnovat zase jinému tvoření a také tady budu mít za týden na jarní prázdniny tři malé vnučky. Přeju hezký víkend, opatruj se. Lenka

 19. Leni ahoj zdravím no máš to nádherné ty jsi ale šikulka na všechno to určitě byla piplačka ale obrázek je nádherný a ta trpělivost teda klobouk dolů hezký víkend přeji .

 20. Je to krásné, o tom žádná, ale nevím jestli bych tohle dala, už právě i kvůli tomu že na tak malé plošky a číslíčka dost blbě vidím….

 21. Leni, máš moc krásný obrázek. My jsem takhle vybarvovali obrázek s dcerou. A pak jsem si udělala radost a objednala jsem si ještě jeden. Také už mám hotový, ale je to piplačka – hodně o trpělivosti. Povedl se ti.

 22. Ahoj, Leni, je to moc hezká práce, tedy hlavně ten výsledek. Obraz se Ti moc podařil. Kdysi obrazy podobného typu vyšívala moje teta, jeden jsem pak zkoušela i já, ale asi to někde skončilo rozvyšívané. Doporučuji všem, aby si to vyzkoušeli, ale sama už se nic podobného nechystám dělat, nemám to pak kam dát, tedy pověsit. Ale co mě hlavně těší, že po oční operaci už vidím i na takovou práci.
  Přeji hlavně dobré zdraví ☺.

  • Hani, zdravím. Tak to je dobře, že máš oči po operaci v pořádku. Dříve se hodně podobné obrazy vyšívaly, já mám také rozpracované jedno vyšívání, měla bych to zase vytáhnout… Hezký nový týden přeju, Lenka.

 23. Leničko o tomto malování jsem již slyšela, ale musím napsat, že výsledek je nádherný. Určitě to chce hodně času a trpělivosti. Přeji ti hezký večer. Ivana

 24. Tak podle toho černobílého obrázku s čísly bych v tom růže nepoznala ani náhodou. Jsi dooost dobrá. Smekám

 25. Výsledek mile překvapil, nečekala bych tak propracovaný obraz… Ale já naposledy vymalovávala podle čísel jako dítě, dospěláckou variantu jsem v rukou nikdy neměla. Já jsem takto zkoušela vyšívání, které mě velmi bavilo, ale co jsem začala šít, tak už na další kreativní práce nemám tolik prostoru, protože spíše sednu ke stroji.

 26. Obraz je teda nádherný!! Pamatuju si, že tyto obrazy dřív hodně malovala babička. Teď se věnuje spíš šití zvonečků 🙂 Lepší pozdě než nikdy. Teď vám bude dělat doma velkou parádu.

  WantBeFitM

 27. Leni, klobouk dolů… to je opravdu krása 👍😊 Mě by možná trpělivost nechyběla, ale problém by byly oči, asi bych ty pidi čísla těžko luštila i s brýlemi 😊Ale barevně by se mi moc hodil do obýváku 😄Měj se moc pěkně 😊🍀

  • Alenko, u nás taky visí v obýváku, ode dneška. Ty čísla opravdu pidi mini, malovala jsem jen ve dne s brýlemi a občas i s lupou… Moc děkuju, mávám. Lenka

 28. Ty brďo, legenda je hlavně pro dobrý zrak.
  Ovšem výsledek je skvostný a romantická kytice, určitě rozzáří kde-kterou zeď!

 29. Wow, výsledek je krásný! 🙂 Moc se mi líbí, ale já bych na toto malování neměla trpělivost a vím, že by mi způsobovalo zbytečné napětí, když bych se snažila strefit správnou barvou do správného políčka a nepřetáhnout. Nezvládala jsem ani antistresové omalovánky, které mi paradoxně způsobovaly obrovský stres.

  • Ahoj Dominiko, tak to já to mám přesně obráceně. Pro mě jsou veškeré výtvarné aktivity a ruční práce relax, pohoda, štěstí, miluju to. Děkuju za návštěvu, Lenka.

 30. Lenko, tyto sady neznám, my jsme objednávali do práce krásné tvary a vzory deček , předtištěné na tesilenu z Hradce na Moravici..Pak jsme je vyšívali stonkovým, plným nebo richelieu . Katalog mám ještě doma. Ani nevím jestli to stále je.. Jsi šikulka ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.