Obal na šicí stroj a okénko do šicárny

Obal na šicí stroj a okénko do šicárny

Dnes vás zvu na malou návštěvu do mé šicárny.

Ušila jsem nový kabátek jednomu z mých šicích strojů. Použila jsem opravdu hodně starou výšivku po milované babičce, takto ji budu mít pořád na očích a budu se z ní více těšit.

Ve svém pokojíčku, tzv. šicárně trávím čas moc ráda. Odmalička jsem byla velká hadrnice (tak mě říkala babička), milovala jsem látky, vlny a vše, co k tomu patří. Drobné galanterní potřeby jsem nejdříve měla roztříděné v krásných starodávných sklenicích s patentními uzávěry, bohužel jejich velká váha vyrvala ´police ze zdi. Teď mám vše v plastových dózách a moc ráda se ve všem přehrabuju…

84 komentáře k článku: Obal na šicí stroj a okénko do šicárny

 1. Parádní koutek! já mám tedy všechno buď v krabicích nebo v šuplatech stolu. Mám to „šicárnu“ střihnutou „nehtárnou“. Na to už mám po dceři z bývalého bytu skříňku kterou měla v koupelně. Tam mám všechno pěkně roztříděné….

 2. Bezva šicí pokoj. Vše kràsně roztříděné. Taky mám pokoj na moje aktivity. Udržet v něm dokonalý pořádek se mi občas nedaří :-). Hezké dny, Lenko! Hanka

  • Páni, to je bezva šicárna 👍Leni a obal na stroj krásný. Svůj šicí koutek mám a čeká ho taky letos, tedy doufám, malé zvelebení. Nejdřív přijde na řadu kuchyně 😊Zatím mám většinou vše v košících a látky taky v plastových boxech. Leni, tak ať se Ti v té Tvé šicárně daří a nejen v ní 😊🍀🧵🧶

 3. Leni obdivuji tvojí šikovnost,pořádkumilovnost a obyčejné lidské štěstíčko o které se podělíš.Já ti za to děkuji.At jsi zdravá a štastná a i celá tvoje rodina.

 4. No tedy, smekám nad výtvorem i šicárnou. Hotová galanterie! Však její výtvory vidíme na častých článcích o tom, co autorka vytvořila. Jsou to mnohdy nádherné kousky, jako teď ten babičkovský obal na šicí stroj. Jsi šikulka, tak ať se ti daří i dál :-)))

 5. Lenko, máš moc hezké šicí zákoutí. Já mám šicí stroj ve skříni, nikdy jsem kouzlu šití nepropadla (nejsem na to moc šikovná, takže mi to nešlo a nebyla jsem dost vytrvalá, abych to překonala), šila jsem jen z nutnosti (a v 80 % případů pouze rovně 🙂 – závěsy, polštářky…)
  Tak ať se ti v šicárně pořád hezky šije

 6. Leni, ty jsi skvělá švadlenka. Obdivuji tvoji šicárnu, máš všechno úžasně uspořádané, radost pohledět. Zdaleka nemám tolik věcí pro své tvoření, šít neumím a věci mám tak nějak různě. Na vlnu a různé zbytky jsem si na Aukru minulý rok pořídila starý kufr. Měj se hezky, zdravím, pá 😉😊

 7. Máš teda úžasný šicí koutek! Já mám aspoň svůj stůl + komodu, kde mám také takovéhle kreativní potřeby. Víc místa se mi snad poštěstí, až se jednou přestěhujeme do většího 🙂

  WantBeFitM

 8. Leničko, máš to moc krásně uspořádané a vyzdobené. Tak se musí tvořit. Já mám všechny věci v košíkách ve skříňce. Na poličky není místo.
  Ať se ti daří každé další tvoření.

  • Rijo moc Ti děkuju. Tohle je jen malá ukázka, mám toho hodně… Všechno teď mám už jen v průhledných plastových boxech, je to přehledné. Opatruj se, Lenka.

 9. Leni, dívám se na to a trochu se stydím. Já svému prostoru pro šití říkám podobně – tedy šijárna. A stydím se, protože na rozdíl od tebe tam mám teď docela binec. Je to taková komora nad chodbou, kde je chladněji a kde také mám část kytek na přezimování. Čekám, až se trochu oteplí a musím tam udělat pořádek.
  Obal na šicí stroj je parádní a ten pořádek velmi inspirativní. 😀
  Měj hezké dny.

  • Alenko, šicárna pozdravuje šijárnu. To kdybys viděla, když něco šiju – binec všude, po zemi… Uklidím vždycky až danou věc dokončím. Např. včera v kuchyni všude proutí… Věnce apod. dělám většinou v dílně, ale tvořila jsem s holkama tak jsme dělaly v kuchyni.Děkuju za návštěvu, Lenka.

 10. Leni,to je nádherné,krásný povlak na šicí stroj.Měla bych se také o něco podobného pokusit.Máš všechno krásně uspořádané.Také mám svoji místnůstku na svoje aktivity.Roky bylo šití můj největší koníček a vždy jsem měla na to svůj koutek.Odmalička mi říkali doma,že jsem hadrářka,milovala jsem každý kousek látky a šila na panenky.Teď už na sebe moc nešiju,spíše takové jednodušší věci,hlavně co potřebuje moje rodina.
  Měj se moc hezky

 11. Lena, to si zdedila poklad 🙂 Obal na šicí stroj je skvelý, máš môj veľký obdiv. To by som asi nedala… A celkovo Tvoj kútik je skvelý.
  Maj sa krásne, pá
  Aďka

 12. Hezká‘ ” zašívárna“!
  Stylově doplněna potahem na šicí stroj. Je útulná.
  Také se ráda chodím “zašívat” do mojí “zašívárny”:))

 13. MIlá Lenko, jeden by nevěřil, že opět přijdeš s něčím úžasným a ty klidně překonáš samu sebe! Na mne, jako na spoustu tvých návštěvnic, udělala tvoje šicí místnost velký dojem a především obdivuji vytapetování starými novinami, to nemá chybu! Celkově je to dámský prostor jako vyšitý a kabátek na šicí stroj hotové umělecké dílo.- tak tam se zašít, stojí za to. Ať se ti vše vždy povede. Jiřina z N.

 14. Jééé, ty to máš tak krásně roztříděné. To chce mít zkrátka na to všechno samostatnou místnost – tvé království. Nádhera!!!

  • Jani, samostatná místnost je nejlepší, ale vždycky jsem ji neměla. Šila jsem v obýváku, v kuchyni… Když se uvolnil pokoj, hned jsem ho zabrala ! Zdravím, Lenka.

 15. Leni, nádherný kreativní koutek, je přímo inspirativní. Měj pohodové dny plné kreativních nápadů.

 16. Leni, obal na šicí stroj je parádní !!! Moc se mi líbí tvoje šícárna , vše máš hezky uložené , radost se podívat. Já mám věci v krabicích a donedávna jsem měla v dílničce docela chaos . Ty plastové dózy jsou bezva nápad.
  Měj se krásně a těším se na další inspiraci.

 17. Leni, je moc krásný, perfektně se hodí do tvé šicí místnosti. Vymazlený, jako všechno od tebe.
  Přeji příjemný den a držte se. Helena

 18. Leni ahoj zdravím no máš to nádherné to tvé království všechno krásně uložené ten obal je super na šicí stroj a ta výšivka paráda a ten šicí stroj to jsem také měla šlapací a dala jsem ho dcerce má to jako ozdobu v obýváku jsi moc šikovná na všechno děkuji za krásnou podívanou hezké dny přeji .

  • Bětuško, zdravím. Staré šlapací stroje, vlastně ty staré stolečky mám tři, moc se mi líbí. Jeden màm v šicárně, na něm mám nový šicí stroj a šiju tam. Druhý mám v obýváku, slouží jako tv stolek. A třetí màm v modré pergole jako stoleček. Měj se hezky, Lenka.

 19. Leni, líbí se mi slovo šicárna. Máš tam krásný pořádek. Obal na šicí stroj si bezva vymyslela. Píšu to furt, ale si fakt moc šikovná. Měj hezké dny🥰

  • Leni máš ten koutek nádherný. Já osobně když mám sednout k šicímu stroji, tak se měsíc přemlouvám. Šití mě nebavilo nikdy i když táta byl šikovný krejčí a pro svoji preciznost i vyhledávaný, lásku k šití jsem nezdědila. Máš to moc hezké. Přeji ti krásné dny.

   • Jaruško, tak Tě zase baví jině věci… Však to není povinné. Moje mamka šila taky perfektně, mohlo by se to nosit klidně naruby, i když byla samouk. Byla na šití velice šikovná. Lenka

 20. Lenka, mám rada tieto krabičky, v ktorých sú všetky poklady krásne uložené a na pohľad je to ako v siedmom nebi..Obal na stroj je krásny!

 21. Leni, máš super šicárnu. Vidím, tam několik historických strojů. Ten obal s výšivkou je dobrý nápad, také mám nějaké doma ve skříni. Vzpomínku na babičku máš před očima, to je pěkné. Přeji ti hodně podobných nápadů a těším se na ně. Hela

  • Helenko, pod novým obalem na stroj je ukryt nový šicí stroj, je jen zabudovaný ve starém šicím stolku. Druhý je starý po mamce a šije líp než ten nový. Pozreavuju, Lenka.

 22. Ahoj Leni,to je krásný šicí koutek a jak to máš krásně uspořádány já to mám v papírových krabicích něco v šatně zbytek ve skříni na chodbě vůbec mě nenapadlo si to tak hezky uspořádat do plastových krabic,aby to bylo přehledné.Moc zdravím.

  • Ivetko, tohle je jen kousek, látkovou skříň mám taky na chodbě, a věci na věnce a pod. zase ve sklepě. Mám to roztříděné a v pořádku všude. Ale vždycky to tak nebylo… Lenka

 23. Leni, ráda jsem nakoukla. Ten pořádek 🙂 A jak je u tebe milo… Vymyslela jsi to moc hezky, je dobře, že takto bude víc vidět a připomínat ti babičku. Krásné jarní dny

 24. Ahojky Lení, velká krása. Jak to máš krásně přehledné. Potah se mi moc líbí. Měj se moc hezky a stále ať máš dobré nápady v dílničce.

 25. Tomu říkám parádní „zašívárna“. Myslím, že bych tam chodila nejen šít. 🙂
  Měj se hezky, Leničko.

 26. Krásný kútik, to vintage novinove pozadie je super! Verím, že v takom kreatívnom prostredí a ešte aj s krásnym staronovým obalom na stroj tráviš veľmi rada čas… Tak veľa nápadov a radostí v šicárně ! 🙂 🙂

 27. Miluju takhle urovnané věci! A mám neodolatelnou nabídku: nepotřebuješ nitě? Mám jich sbírku po mamince, ráda se podělím, já to do smrti nespotřebuju. Jsou to kvalitni Günter. Když tak mi napiš na mail 🙂

 28. Jejda to je krásný šicí koutek, to ráda nakukuji. A ten kabátek na šicí stroj se mi moc líbí. Takhle šikovná u šicího stroje zdaleka nejsem, to v dobrém závidím.
  Ať se Lenko daří.

  • Dominiko, šiju celý život, baví mě to. V minulosti jsem šila hlavně oblečení, teď spíše vše pro radost – polštáře, hračky vnučkàm, patchwork apod. Lenka

 29. Zdravím Leničko, ušila a vyšila jsi nádherný obal na šicí stroj .Takové věci jsem dřív vyšivala jako dečky pověšené do kuchyně. Byly různé a bylo na nich i trefné pořekadlo ♥

  • Květuško, moc děkuju za pochvalu.Obrázek jsem nevyšívala, ten je po mé babičce, je hodně starý.Vyšívané kuchařky se mi moc líbí, také jsem asi tři vyšila, ani nevím kam se poděly… Zdravím, Lenka

 30. Ahoj, Leni, už jsem tady byla, ale nešel mi vložit komentář. Tak zkusím dnes. Mám radost, že tohle je příspěvek k mému oblíbenému šití. Mám doma také místnost pro sebe a tam mám dva stroje, jeden starý po mamince, ale ten Tvůj bude starší. Je plně funkční, ale už na něm nešiju. A třetí zánovní tady také je, ale je na návštěvě. 👍 Šití jsem už omezila, ale něco tady kutím pořád, jen na blog to nedávám. Jsem názoru, že šít na stroji by měla umět každá žena. Je to asi nemoderní názor, ale dá se to zvládnout a nemusí šít kabáty a složité věci, snad mi dáš za pravdu.
  Podobnou výšivku (jak máš ten kryt na stroj) mám určitě také, vidím, že nějaké historické výšivky také zveřejním. Děkuji za náhled do Tvé „zašívárny“, možná to chytne některou z vnuček.
  Přeji pěkné dny. ☺

  • Hani, moc děkuju za tak milý komentář. Šicí stroje mám nyní dva, jeden nový a druhý po mamce starou Ladu, ten šije líp než ten nový. Na nový jsem šila ten kabátek, stroj je sice nový, ale zabudovaný ve starém podstavci. Názor jako Ty mám stejný, dříve se základy ručních prací učily na ZŠ a určitě to nebylo na škodu. I já jsem to ještě zažila, učily jsme se (holky) šít v ruce i na stroji, vyšívat… Kluci měli místo toho dílny. Jestli to je i dnes nevím, spíš asi ne. Posílám pozdrav, Lenka

 31. Leni, „dnes šiju“, ten rámeček s nápisem se mi líbí. Máš to všechno vyladěné, moc pěkné, jako vždy.
  Já mám jenom šicí koutek, ale stačí.

 32. Lenko, moje první slova:“Tak to je bomba.“ Svůj šicí pokoj jsem si vždy přála, ale s tolika dětmi, nebylo místo. Kufříkový šicí stroj jsem si musela vždy přestěhovat na kuchyňský stůl a abychom mohli jíst, musela jsem všechno sklidit. Takže podle toho řídit i čas na šití. Šila jsem všem dětem i cizím i zimní oteplovací soupravy, šaty do tanečních, a všechno možné. Ale to neustále stěhování stroje mne od veškerého šití odradilo a už jen opravuji. Vyčítám si, že jsem prodala šicí stroj po mamince. Ale vyklízení bytu spěchalo. A ten stroj, sice kufříkový, měl snad milion patek a cívky všechny kovové. Vlastně všechno kovové, žádné plasty. Dokázalo to prošít i kůži. Takže nad tvým šicím pokojem vzdychám.

  • Maruško, moc děkuju za Tvoji reakci. Měla jsem to přesně jako Ty – měla jsem tři děti, šila jsem úplně všechno a žádný šicí pokoj jsem taky neměla a stroj pořád přenášela sem a tam… Šicárnu mám až teď. Šicí stroje mám dva – jeden nový a druhý celokovovou Ladu po mamce, nechala jsem si ji opravit, seřídit a šije krásně, lépe než ten nový stroj. Pan opravář ji také obdivoval, říkal že to je hotový poklad. Přeju hezkou neděli, Lenka

 33. Jak už píše Marija přede mnou, tvoje šicí dílna je opravdu bomba! Obal na stroj se velice povedl a krásně ladí ke zbytku pokoje, ta výšivka je úžasná. Já mám konečně vlastní pracovnu s dvojstolem, tak si můžu na jednom nechat stroj vytažený, i když na druhém potřebuji pracovat, což je super. Zatím mám tedy jen jeden stroj, i když podobně jako ty zvažuji pořízení nějakého staršího celokovového, abych mohla šít i silnější látky. Singer z Lidlu je nemá rád. 😀

  Těším se na nové bydlení, kde se na pracovně plánuji vyřádit a tvoje dílna mi bude velkou inspirací!

  • Barunko, zdravím a děkuju. Pracovnu Ti moc přeju, protože to je opravdu super nemuset pořád svoji rozdělanou práci uklízet nebo přenášet… A celokovovou Ladu si považuju, prošije všechno a krásně. Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.