Proměny – Pokoj pro hosty

Proměny – Pokoj pro hosty

Máte rádi proměny ? Starých nepotřebných věcí, oblečení nebo třeba bydlení ?

Takové to před a po ? Já ano, baví mě sledovat, jak lze starým věcem vdechnout nový život, vylepšit je nebo zkrášlit. Pojďte se mnou dnes nahlédnout na proměnu našeho pokoje pro hosty . Chtěla jsem ho zútulnit, aby se tu návštěvy cítily dobře. Proměna nebyla finančně tak nákladná, protože jsem neměnila nábytek (zmizela knihovna). Koupila jsem nový koberec, fotoobraz se stromy, ložní povlečení, dvě velké skleněné vázy, přírodní koše z vodního hyacintu a dvě svítidla. Plno věcí jsem si udělala sama – stěnu za postelí jsem vybatikovala (houbičkou na nádobí) světle žlutou barvou. Rám okna od kamarádky, starší věnec srdce, květináč a hrnky s konvičkou prošly také úpravou vzhledu – nastříkala jsem je šedou křídovou barvou, ušila jsem a namalovala polštáře. Z barev se opakují šedá, béžová, žlutá. Pokoj se hodně prosvětlil, důležitou roli sehrály doplňky, které ho zútulnily.

PŘED

PO

80 komentáře k článku: Proměny – Pokoj pro hosty

 1. Leni moc krásně jsi proměnila pokoj a opravdu hezky zútulnila. jsi moc šikovná. Přeji Ti krásné dny ve zdraví.

 2. Leni to je krása. Zrovna renovujeme s manželem byt v rodinném domku po paní na dožití a z tebe si musím vzít příklad. Muž ten by všechno „tzv. nové“, no, ale to bychom nesměli být v důchodu. Už jen vylití podlah nebo položení PVC či plovoucích podlah je prostě velký finanční problém. A to nemluvím o zcela zdevastované kuchyni a koupelně, kde se musí zcela překopat voda a elektřina. Ty jsi prostě plná nápadů. Zdraví Iwka

 3. Lenko, klidně bych u vás byla host – pokoj by se mi líbil. A krásný je ten režný polštář…
  Hezký den

 4. Lenko, parádní proměna. Všude vidím tvůj rukopis. Návštěvám se bude určitě líbit, já bych rozhodně byla spokojená. Přeji hezký týden, měj se, pá 😀😉

  • Evi, děkuju. Já bych pořád něco vymýšlela… Pokoj je zase trochu jiný než ostatní místnosti v domě, kde je bílý nábytek. Hezký víkend přeju, Lenka.

 5. Lenko, teď se hosté pohrnou! Ale asi to máš hlavně pro vnučky? Já tě obdivuji, ale to ty víš. Krásná proměna. Jiřina z N.
  já bych stěhovala nábytek sem a tam obden, ale nejde to – malý byt!

 6. Leni,změny miluji.Není týden,abych něco nestěhovala.Pořád zkrášluji,vymýšlím je to můj koníček.Máme čtyři pokoje a tak se nenudím.Tvoje proměna se mi moc líbí.Stačí pár maličkostí a pokoj je hned jiný.Moc ráda jsem se podívala.

 7. Leni, krásné.👍👍👍 Pokoj pro hosty opravdu „prokoukl“. Je vidět, že jsi tvůrčí a máš estetické cítění a dokážeš věci sladit. Hostům se u vás bude báječně spát.
  Měj hezké dny. 💓🍀

 8. Musím říct, že místnost neskutečně prokoukla! Takových pár detailů a jak krásně změnily celou náladu místnosti 🙂 Povlaky na polštáře se ti moc povedly, jsou opravdu krásné a skvěle se tam hodí!

  WantBeFitM

 9. To je opravdu parádní pokoj. Hosté se u vás určitě cítí pohodlně. Je to pěkné zútulnené. Hezký den.

 10. Povedlo se! Pokojík jako malovaný. Svůj vkus a tvůrčí talent prostě nezapřeš.
  Měj se moc hezky!
  Hanka

 11. Leni, pěkně jsi to vyřešila. Polštářky se mi moc líbí. Předpokládám, že pokojíček je pro ty tvoje tři šikovné vnučky. Měj se pěkně. Hela

 12. Také mám ráda proměny Před a Po a tvá se velmi povedla. Určitě své udělaly nové dekorativní předměty, na obrázky, polštářky nedám dopustit. Moc se mi líbí ta kresba na povlaku. Jaký fix používáš Leni, ten na textil? Nebo máš nějaký svůj osvědčený?
  Měj se hezky.

  • Alenko, moc Tě zdravím a děkuju za návštěvu. Na polštář jsem použila gelový roller (pero) na textil, mám s ním dobré zkušenosti. Měj se pěkně, Lenka.

 13. Leni, já mám moc ráda, když jsou v pokoji zbytečnosti, které ho zútulňují – třeba suché květiny. A věci, které ho zabydlují – jako polštářky. Moc hezky jsi ho zabydlila i zútulnila. A myslím, že se návštěvě bude moc dobře spát i relaxovat a bude se k vám určitě vracet .-)

  • Leni, díky za Tvoje písmenka, potěšila jsi mě. Mám to stejné – doma mám ráda kolem sebe dekorace, květiny, obrázky, svíčky, plno polštářků a plédů… Takové to útulno… Lenka

 14. Ahoj, Leni, je moc dobře, že jsi dala tuto proměnu na blog a tak dala nahlédnout k Tobě. Za to moc děkuji. Na to, aby člověk mohl mít pokoj pro hosty, musí mít v prvé řadě prostor. Hezky jsi to vylepšila, tady hlavně jde o nápad, zvolit jiné barvy, doplnit nějakým obrazem, tím okýnkem, vázou a je vidět, že jsi ve znamení, které je tvořivé a má vrozené „estetično“. Mám dvě kamarádky stejně narozené a ty si s každou maličkostí „vyhrají“ 😃.
  Celkově to prokouklo a pokoj dostal „šmrnc“. 👍

  • Ahoj Hani, ano jsem narozená ve znamení vah a myslím, že to na mě hodně pasuje. Pokoj pro hosty býval jedním z dětských pokojů, teď je k dispozici návštěvám. Děkuju za Tvůj komentář, Lenka.

 15. Leni, máš pravdu. Někdy stačí skutečně málo! Pokoj si krásně vylepšila, moc se mi líbí ty malované polštáře.
  Přeji hezké dny, Helena

 16. Krásná proměna, pěkný pokojík. Dříve jsem tyhle věci milovala,stále jsem vymýšlela nové umístění . Nyní jsem ráda, že je to jak to je ♥ Krásný polštář ♥

  • Květuško, mě to zatím pořád baví, jen cítím úbytek energie a vše mě trvá déle… V hlavě mám pořád plno plánů a nápadů. Měj se hezky, Lenka.

 17. Proměny… moje parketa:)
  Je to zábavné vidět jak se prostor přemění pod rukama. Povedlo se ti to a ručně vytvořené doplňky jsou třešínkou na celé proměně! Je zde pouze nebezpečí, že by se hostům v tom hnízdečku mohlo tak zalíbit až zůstanou na dobu neurčitou:).
  Shodou náhod, já taky už 3 týden přetvářím pokoj pro hosty. Dává mi to docela časově zabrat.

  • Renatko, ukážeš nám potom svoji proměnu ? Moc se na ni těším ! Na jaře budeme malovat část domu a schodiště a pak bych chtěla vylepšit schody podle Tebe, jak jsem Ti už dříve psala. Jen aby se mě to povedlo :o). Proměnám zdar ! Lenka

 18. Leni ahoj zdravím no to je teda proměna také to mám ráda já jsem si také udělala radost a udělala novéj pokoj pro sebe vegetovala jsem na poschodí na patře a abych nemusela jsem po schodech tak to mám dole byla tam ložnice jak byl manžel teď to mám už jenom pro sebe nemusím už po schodech ale manžel mi moc chybí ..Leni opravdu jsi šikulka máš to moc hezké ..

 19. Leni, opravdu se Ti povedla proměna pokojíku. Návštěvy budou spokojené. Vše je nápadité, moc hezky vyřešené. Malovaný polštář je super. Marie

 20. Ahojky Leni, moc pěkná proměna. Povlečení je nádherné , krásně jarní, doplňky se mi líbí. Hezký víkend ⚛ ღ ♥

 21. Pokoj prokouknul, vypadá víc domácky a přívětivěji 🙂 Já sama mám podobné proměny moc ráda a neustále se snažím doma něco vylepšovat, jen to bohužel nejde tak rychle, jak bych si přála 🙂

 22. Leni, i já mám ráda proměny. Tvá se povedla, hezké, útulné a prosvětlené. Malovaný polštář se mi líbí moc. Hezký večer. J.

 23. Le, proměna se Ti povedla na jedničku 👍😊
  Taky mě baví změny a různě občas něco postavit jinak nebo jinam. A když jsem byla mladá a bydlela ještě u maminky, kdyby jsi věděla, co jsem i rozbila skleniček, když se mi nechtěly vydělávat že sekretáře, když jsem ho zrovna chtěla, „potřebovala“ přestěhovat v obýváku jinak 😯😄😄

  • Alenko, zcela Ti rozumím. Já bych pořád něco vymýšlela, bohužel to v naší rodině baví jen mě… Teď zrovna potřebuju pověsit jinak obrazy v obýváku a plánuju malování (malíře). Hezký víkend, Lenka.

 24. Ahoj Leni,
  já miluji proměny před a po. Ta žlutá v kombinaci se šedou se mi moc líbí, je to neotřelé a svěží. Pokoj vypadá opravdu podstatně lépe, jsi moc šikovná. Skvěle jsi ukázala, jakou sílu mají doplňky.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

 25. Leni, taky mám ráda proměny a ta tvoje je povedená. Zaujala mě batiková malba a asi to není žádná věda, nebo?

  • Hani, zdravím. Batiková malba = vzala jsem malou houbičku na nádobí, vždy maličko (opravdu nepatrně) namočila do vanilkově žluté barvy a tupovala houbičkou na zeď.Vypadá to dobře, pa. Lenka

 26. Tohle je ohromně nápaditá změna, jak jen s minimem investic lze dosáhnout krásného výsledku. Když jsem článek viděla, hned jak vyšel, úplně to ve mně probudilo chuť podobně zůtulnit svoji pracovnu. Děkuji za inspiraci.

  Z vystavených dekorací mě nejvíce zaujaly keramické domečky a to dřevěné okno.

  • Barunko díky moc. Dřevěné okénko jsem dostala od kamarádky, leželo u nich na dvorku. Už jsem ho měla na různých místech, je takové putovní… Ahoj, Lenka.

 27. Taky mám moc ráda, když je to doma hezké a útulné. 🙂 Proměna se opravdu povedla.

  Moc se omlouvám, že jsem se nějakou dobu neozvala. Měla jsem problém s připojením k internetu. Proběhla údržba a doufám, že už budeme mít klid.
  Měj hezký den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.