Louskáček

Louskáček

Od dětství mám moc ráda pohádky a klidně si je čtu ve svém věku i teď.

Mezi moje oblíbené patří i příběh o Louskáčkovi a dívce Klárce. Ježíšek to asi ví, protože jsem pod stromečkem našla i tuto klasickou vánoční pohádku s půvabnými ilustracemi An Leysenové.

Dalším dárkem s motivem Louskáčka byla kuchyňská souprava v jemných pastelových barvách. Sada obsahuje hrnek, utěrku, zástěru, dvě chňapky a moc se mi líbí.

Posledním překvapením byly vstupenky na balet Louskáček do Národního divadla. A byl to nevšední zážitek – živá hudba P. I. Čajkovského, krásná výprava, výkony všech účinkujících, kouzlo historické budovy divadla. Na proměnu dřevěného panáčka Louskáčka v prince, pas de deux Klárky s ním, tanec vloček či tance národů budeme s Jani dlouho vzpomínat.

96 komentáře k článku: Louskáček

 1. Moc hezké a krásný zážitek.Moc ti to Leni přeju.Život má být hezký.Krásné dny plné pohody ti přeje Dana

 2. Moc krásné a dojemné čtení. Taky mám ráda Louskáčka. Mám doma podobné dvě figurky a zdobí mi každé Vánoce. Balet jsem viděla kdysi dávno. Ale mám v plánu jej opět někdy shlédnout. Mě Ježíšek před pár lety splnil veliké přání. Chtěla jsem vidět balet Labutí jezero v podání Královského moskevského baletu. Sen se mi splnil a zážitek to byl úžasný. Pohodové dny.

  • Rijo, děkuju. To jsem ráda, že je nás víc… Klasický basket mám moc ráda, Labutí jezero je moje oblíbené, viděla jsem ho kdysi také v Národním divadle. Královský moskevský balet = špičkový světový balet, to musel být teprve zážitek !!! Měj se hezky, Lenka.

 3. No balet není zrovna můj šálek kávy, nicméně hudbu k nim poslouchat můžu. Vlastně mi stačí ona sama. Kuchyňský set je moc hezký…

  • Vendy, zdravím. Já mám ráda klasický balet, měla ho ráda moje mamka a tak mě občas brala jako malou holčičku sebou do divadla do Prahy. Děkuju a pozdravuju, Lenka.

 4. Krásná kniha, také ji máme v knihovničce… a čteme před Vánoci. Kuchyňský set je moc krásný. Figurky mám také v plánu, ale zatím mě žádné tolik neoslovily… musí to být láska na první pohled… tak vyčkávám. ☺ Krásné dny, Leni…☺ Zdraví Peťka ☺

  • Péťo je to krásná knížka, viď. Já si ji budu číst i během roku, ju :o). Kuchyňská souprava se mi moc líbí, ještě jsem ji nepoužila, úplně se bojím…Měj se hezky, Lenka.

 5. Leni,Louskáček je nádherný vánoční příběh.Knížku také mám vnoučata měla ten příběh moc ráda.A doplňky k němu krásné a milé.
  Měj se hezky

 6. Leni, sada s Louskáčkem je moc hezký dárek a pro jeho milovnici byl lístek do Národního divadla skvělý nápad. Na jednom z těch letošních představení byla i moje kamarádka s vnučkou a obě byly nadšené. Měj se hezky, zdravím 😀

  • Evi, zdravím. My byly s naší Jani obě taky nadšené. To samé představení ND jsem viděla v televizi, ale naživo je to samozřejmě daleko lepší. Hezký večer přeju, Lenka.

 7. Leni, je moc krásné, když ti naši drazí vědí, že…
  Překrásný dárek i zážitek, takové mám ráda, je na co vzpomínat.
  Moc tě zdravím, Helena

 8. Leničko, knížku s Louskáčkem jsem si loni nadělila pod stromeček a letos jsem ji dala kamarádce pod stromeček. Mám ráda krásní ilustrace v dětských knížkách, tak i já si občas koupím pěkně ilustrovanou dětskou knížku. Představení v Národním divadle muselo být krásné. Přeji ti hezký večer.

  • Ivo, tak to mě těší, že se Ti líbí stejné věci… Knížka je krásně ilustrovaná, takové obrázky mám ráda a ne žádné čmáranice. Měj se míč hezky, mávám. Lenka

 9. Ahoj Leni, překrásný kuchyňský set.Balet ti v dobrém závidím nikdy jsem nebyla na baletu ani v Národním divadle.Preji krásné dny Iveta

 10. Leni, to je krásné a věřím, že se ti divadlo líbilo. Měj pohodový vstup do nového týdne.

 11. To jsi dostala moc krásné dárky od Ježíška. Knížka, kuchyňská souprava a jako třešnička na dortu balet !!! To vše by se mi taky moc líbilo. Nestačilo mi prohlédout si Tvůj příspěvek jen jednou :-).
  Klidné dny, Lenko !
  Hanka

 12. Myslím, že takové dárky potěší daleko více než cokoliv drahého Leničko . Je vidět, že Tě Ježíšek dokonale zná a dával to s láskou ♥ i to potěší ♥

 13. Dárky jsou to moc hezké, ale mne nejvíc oslovila ta láska s kterou na Tebe myslela Jani. Nabízejí se mne slova : přej a bude ti dáno. Leni, přeji Ti aby to vydrželo, zde u vás je ukázkový příklad, že láska se vrací. Budu se muset poohlídnout po knížce pro sebe i vnučky – Mila
  Doma sme si před delší dobou zakázali kupovat knížky – kdo to bude po nás likvidovat – ale někdy se musí pravidlo i porušit

  • Miluško, já chodím do knihovny tak zase tolik knih doma nemám, jen jednu knihovnu. Ale občas si také udělám radost nějakou knihou nebo dostanu jako dárek. Děkuju za Tvoje krásné psaní. L.

  • Renatko, Ježíšek mě nadělil hezké dárky, asi jsem moc nezlobila:o). V Národním divadle jsem nebyla hodně let, naposledy na Lucerně s mamkou. Hezký den přeju, Lenka.

  • Eliss, zdravím. Celá souprava je moc povedená, mám z ní radost. Pohádku Louskáčka mám moc ráda od dětství, Ježíšek to asi věděl… Ahoj Lenka.

 14. Leni, to je moc hezký dárek/dárky, já mám stále vžito, že Národní je jednička, i když ne vždy tomu tak musí být. Párkrát jsem tam byla, ale mám to daleko a asi už se tam nedostanu, ale jistě je spousta lidí, kteří se tam nedostali vůbec. Kdysi jsme byli asi 3x i na exkurzi v Národním, s průvodcem odpoledne a pak večer na představení.
  Moc Ti přeji, že máš s kým do ND zajít a jistě to nebylo naposledy. ☺

  • Ahoj Hani, mě brala do divadel jako malou holčičku hodně mamka, měla to ráda. Spolu jsme jezdily i na baletní představení. Na exkurzi jsem v Národním divadle nikdy nebyla, to by mě zajímalo. Děkuju za milou návštěvu, Lenka.

 15. Krása! My jsme byli na Louskáčkovi před minulými Vánocemi v Brně a taky jsme byli okouzlení. Knížku máme, to ostatní je taky moc pěkné.

 16. Leni, to je krásné. Moc hezké potěšení. Pohádky mám ráda, ale tuhle neznám…myslela jsem, že neskončí dobře, tak jsem ji vynechala… ale přečtu si jí .-)

  • Ahoj Míšo, děkuju za Tvoje zastavení u mě. Dárečky mě udělaly radost velikou a balet v Národním divadle byl tou třešničkou … Pozdeavuju, Lenka.

 17. Leni, mne také Louskáček před Vánocemi nadchl. Navštívila jsem úžasný balet v ostravském divadle A. Dvořáka. Mám předplatné. Chtěla jsem koupit vstupenky našim mladým jako vánoční dárek, ale bylo beznadějně vyprodáno. Také tam prodávali upomínkové předměty pro děti. Třeba Louskáčka na kolíčku na prádlo. Měj se.

  • Helenko B., děkuju za milá slova. To věřím, že bylo beznadějně vyprodáno. Na Louskáčka Ježíšek kupoval vstupenky v červenci, povídal… Když jsme byly na představení my, tak jeden hošíček přišel do divadla s maminkou a v ruce si sebou přinesl plyšového velkého louskáčka, to bylo tak hezký :o). Lenka

 18. Krásné jako vždy i pěkný dárek, to musel být Leni nádherný zážitek. Mě by se to moc líbilo Louskáčka mám moc ráda, ale bohužel nevydržela bych v divadle. 🙁 Opatruj se a přeji stále pěkné zážitky.♥

  • Ivetko ahoj, vloni jsem to samé představení i se stejnou představitelkou Klárky viděla v tv na ČT Art. I když živé představení je samozřejmě lepší. Měj se dobře, Lenka.

 19. To je krásná sbírka, já Louskáčka objevila v dětství díky kreslenénému Barbie filmu. Je to kouzelný příběh! A vidět balet naživo, to musel být úžasný zážitek!

  zdroj-inspirace.blogspot.com

 20. Leni,to jsou nádherné dárečky,takové nejvíc potěší.A ten nejhezčí dárek balet Louskáček je z nich nejhezčí.Také jsem ho viděla o loňských Vánocích v olomouckém divadle,nádhera.Přeji pohodové dny…

  • Evi, zdravím a moc děkuju. Četla jsem, že herečka Dana Morávková s rodinou navštěvuje představení Louskáčka každý rok, mají takovou tradici. To se mi moc líbí, taková tradice… Lenka.

 21. Moc se mi líbí oba dárky a věřím, že divadlo bylo krásné. My jsme měli během vánočního období vystavené tři Louskáčky. Teď jsou schovaní a čekají na letošní Vánoce. 🙂

 22. Já mám postavu Louskáčka strašně moc ráda a nedovedu si bez ní představit Vánoce 🙂 Musím se ale přiznat, že příběh neznám, pořád jsem se nějak k němu nedostala..

 23. Leni zdravím ano je to moc hezká kniha a také jsem byla na balet v Ostravě divadlo Antonina
  Dvořáka chodíme tam s kamarádkou na představení no už sem tam nebyla dlouho doufam že zase budu muset někam zajít i do Českého Těšína chodíme do Těšínské divadlo to vždy si koupíme přeplatné. Louskaček byla premiéra 10.11.2022 v Ostravě v divadle Antonina Dvořáka to jsem měla ten smutek tak mne nic nebavilo ani tet nejsem ještě v pořádku ale nějak to musím zvládat Leni moc děkuji za krásné fotečky a tvůj vytvor opatruj se..

 24. Knížka je opravdu nádherná, jaké krásné něžné ilustrace. I ostatní dárky jsou velmi povedené, tenhle Ježíšek skutečně věděl, co dělá. 🙂 A balet jako důstojné završení celé Louskáčkovské série, jako zářivá třešnička na chutném dortíku.

 25. Tak dnes cestou z lyžování mi vnučka řekla, že knížku vzala ve čtvrtek do školy (ve středu si ji cestou ze školy s maminkou vyzvedla v zásilkovně) ukázat co dostala od babičky za vysvědčení a paní učitelka prý řekla, že knížka je moc hezká a ilustrace něžné a dokonce jím z ní četla. Leni dík za inspiraci. – Míla

 26. Leni, to jsou tak krásné a milé dárečky 😊 Ještě i divadlo, to věřím, že jsi měla radost i zážitek zároveň. Já se přiznám a je to možná i ostuda, příběh moc neznám. Že je balet Louskáček to vím… Už jsem se ale po přečtení a prohlídnutí tohoto příspěvku u Tebe, začala zajímat 😄😄 Posílám pozdravy 😊🍀

 27. Louskáčka vám moc přeji. Sama jsem se na něj také snažila koupit lístky, ale v termínech, co jsme měli být v Praze, už byly vyprodané, tak to zkusím zase za rok. Moc bych si jej přála vidět v divadle. Louskáčková kuchyňská souprava je velmi něžná, rodina si se sladěním dárečků opravdu vyhrála. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.