Roubenka pro ptáčky

Roubenka pro ptáčky

Dostala jsem od muže krásný dárek – nové krmítko pro ptáčky na zahradu.

Krmítko zakoupil, nevyrobil. Je to dřevěná chaloupka – roubenka ze smrku. Má vysoký komín, dveře s klikou, okénka s parapety jsou zasklená, aby na ptáčky v zimě netáhlo ze všech stran… Umístili jsme ji na kůl před okno kuchyně. Je opravdu nádherná.

Ušila jsem pár látkových ptáčků podle Tildy a vyfotila je v roubence. A už se těším na ty opravdové, snad se jim nový domeček bude líbit tak jako mě.

70 komentáře k článku: Roubenka pro ptáčky

 1. Milá Leni, to je ten nejkrásnější domeček pro ptáčky, jaký jsem kdy viděla. Taková roubenka by se mi líbila i pro mě. 😀 A ušití ptáčkové jsou moc roztomilí. Měj se krásně, užívej léto. Vivi

 2. Leni ta budka je opravdu nádherná. pamatuji si jako dítě, že jsme podobnou měli na jednom stromě u domu. Kde skončila, ani nevím. Je to moc hezké mít takovou nádheru na zahradě. Přeji ti krásné dny.

 3. Budka je nádherná. Zrovna loni jsem dávala budku pro ptáčky rodičům na zahradu, už visí na stromě a je osídlená, ale takhle krásná teda nebyla. Tahle je pěkná i jen jako dekorace sama o sobě.

  Leni, krásný víkend přeji!

 4. Leni no tak to je nádhera,jste šikovná rodinka,manžel na dárek budky-roubenky a ty si hned poradíš se šitými ptáčky,ale moc se budu těšit na fotečky na pravé ptáčky.
  Tady u nás jsou vidět tak akorát straky,kafky aplno tlustých holubů,jak je důchodkyně krmí přímo z oken…

  • Miluško, praví ptáčci už tam byli, jsem ráda. Protože původní krmítko bylo na jiném místě a to jsem dala pryč, ale poradili si… Přeju krásné dny a díky moc. Lenka

 5. To je tak milý dárek! Krásná chaloupka 🙂 A ti ptáčkové – krásní. Jste moc šikovní.
  Přeju pěkné dny, zdraví Marie

 6. Koukám,že jste silná dvojka.Nádherný dárek a ještě od manžela,to se cení 2x..Krásné dny plné lásky a krásných dárečků.Obyčejné lidské štěstíčko.Moc vám ho přeji.Dana

 7. Leni, tu chci také, je parádní. Původně jsem myslela, že je to další tvoje tvoření, ale když se dá koupit, tak se po ní asi podívám. Přeji hezký víkend, pá 😀

 8. Leni, ta je jak opravdická, ale v pohádkové zemi -tam u vás)))) A ptáčkové jsou krásní.
  Posílám pozdravy od nás a přeji krásné pokračování léta.

 9. Moc krásný domeček, líbilo by se mi v něm se schovávat, být ptáčkem..😀 Přeji krásné dny a trochu deště, vody je zapotřebí. .

 10. Leni,máš nápaditého manžela.S takovým dárkem by mě manžel hodně potěšil.Domeček a ptáčkové jsou jako z pohádky.
  Na takové krásné krmítko se budou rádi vracet.
  Měj hezký víkend

  • Jituš, zdravím. Tak trochu jsem mu musela napovědět… Ale líbí se nám moc. Už tam opravdoví ptáčkové létají, tak jsem moc ráda. Když sedím v kuchyni u stolu, hezky na ně vidím. Klidné dny přeju, Lenka.

 11. To je tedy krásné krmítko. To ptáčkové asi koukají :-). Se nedivím,že k němu našli cestu.
  Ale slušelo to tam i těm Tebou ušitým.
  Měj se hezky, Leni !
  Hanka

 12. Ahoj, Leni, krmítko je krásné a po zkušenostech přeji, aby to nebyla jen ozdoba na zahradě. Mám totiž doma jedno podobné, ale tak krásný domeček to není, to je pravda. Je to ještě památka na mého tatínka, je to už hodně let, proto také náš „domeček“ i po letech vypadá stále jako nový. Totiž, dávali jsme to na balkon a ptáčci se báli tam chodit. Naše krmítko je natřeno zelenou, části zelenou a žlutou barvou, boční stěny byly ze skla. Už tatínek byl zklamán, že tam ptákům sypal a oni tam nešli. Asi brali ty vletové otvory jako „past“. Proto vyjmul jeden prosklený bok, to už bylo lepší, ale ukázalo se, že běžné, obyčejné krmítko ptáčkům vyhovovalo lépe.
  Proto přeji, aby to vaše parádní přinášelo radost nejen vám, ale i ptáčkům. ☺ Měj se hezky v těchto letních dnech.

 13. Ptáčkové maj´nový dům,
  tyčí se až k nebesům.
  A ti noví ptáčkové
  sou totiž Jarabáčkové.
  Předtím jsme je neznali,
  až teď jsme se dočkali.
  A že jsou růžoví?
  Jsou už prostě takoví!

 14. Opravdu kouzelný domeček, k vám na zahradu jako dělaný. Nádherný dárek, Leni, máš pozorného muže.
  Přeji hezkou neděli, Helena

 15. Krmítko roubenka je opravdu skvostné. Přemýšlela jsem, jak se do chaloupky ptáčci dostanou. Ale už vím. 🙂Látkoví ptáčci se ti moc povedli.

 16. Lenko, ti ptáčkové jsou krásní. A roubenka tedy taky. Tak ať je v zimě plná těch opravdových a máte co pozorovat .).
  Hezký den

 17. To je roztomilé. Ta roubenka i ptáčci. Určitě se tam bude těm opravdovým ptáčkům líbit a vy budete mít krásný výhled .-)

  • Lenka zdraví Lenku. Proto je teď nové krmítko – roubenka na jiném místě než to původní, krásně na něj vidím od jídelního stolu. Děkuju moc za pochvalu, měj se hezky ! Pa

 18. Bože, tak ta je úžasná tu bych Leničko chtěla také a nikde jsem takovou opravdu neviděla,👍 mám šikovného zeťáka asi mu ukážu aby mi jí vyrobil hihi.Hezký srpen přeji♥

 19. Viděla jsem už spoustu krásných krmitek a domečků, ale tato roubenka je opravdu dokonalá. Jako z pohadky😊Tak ať jsou u Vas ptáčci na návštěvě často, Leni 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.