U štěňátek

U štěňátek

Pár dní jsem strávila jako au pair u svého bráchy, když jsem hlídala jeho pejsky. Mimo dospělých psů jsme měli na starost i deset malých štěňátek.

Vzala jsem si sebou plnou tašku pletení, vyšívání, zašívání a časopisů. Nic z toho jsem z tašky ani nevytáhla… Velký obdiv bráchovi a jeho ženě, jak vše zvládají. Brácha je od dětství velký milovník zvířat a hlavně psů, má chovnou stanici kokršpanělů, je úspěšný chovatel. Pojďte se se mnou na ty jejich malé plyšáky podívat.

Přidám si sem ještě jedno poděkování, a to Dáše z blogu CESTOU NECESTOU za výhru v její soutěži. Vše zužitkuju s vnučkami, ale využila bych to i sama… Dášo, ještě jednou moc děkuju !

68 komentáře k článku: U štěňátek

 1. Nejde ani popsat jak jsou roztomiloucky❤️❤️❤️ A jak jsi je nafotila, to teda nema chybu!!👍👍👍🤪🤪🤪😀😀😍😍

 2. Tedy to je nádhera!! Vždycky jsem si přála mít kokršpaněla, už jako malá holka . Bohužel byl malý i byt a zůstalo jen u přání .
  Teď vodím ven jednu retríverku a vynahrazuje mi tu chybějící psí lásku 😊

 3. Bože, to je nadělení!!!! Dobře vím, co to je uhlídat a opatřit jedno zlatíčko, ale takováhle parta…
  Leni, moc děkuji za kouzelnou reportáž!
  Měj příjemný podvečer, Helena

 4. Leni, jsou nádherní, krásně si je nafotila. Musí být s nimi práce jako s malými dětmi, ale milá. Měj se pěkně🥰

  • Libuško, práci s nimi brácha a jeho žena mají. Když jsou maličký, vstávají k nim v noci, přikrmují, jezdí po doktorech… Ale oni to milují. Taky se měj hezky. L.

 5. Leni, tak to je pořádné, ale krásné nadělení. Všichni jsou nádherní, hodně zajímavý je tmavý čertík (čertice). Vím, že to není jednoduchých 8 týdnů, než odejdou do nových rodin, My jsme měli doma 6 štěňat černého pudla, tak o tom něco vím, ale docela ráda vzpomínám. Miminka jsi nádherně nafotila, fakt skvělé fotečky. Přeji hezké dny, pá 😀😉

 6. Leni, krásné focení psích miminek. Musí to být radost, ale taky veliká starost, takové nedělení.
  A výhra u Dáši, ta se dostala do těch nejsprávnějších rukou ;-))))

 7. Leni, to jsou nádherné fotky. Musím napsat, že mi vykouzlily úsměv na tváři. Štěňátka u postýlky a u kočárku, … a to přikryté peřinkou, no to je nádhera. Koukám už po několikáté a kochám se. Miminka jsou moc roztomilá.
  A mám radost, že se výhra líbí.
  Přeji krásné dny. D.

 8. Lenko, to tedy jsou mazlíci :). A nepochybuji, že jsou jak pytel blech :D.
  A gratuluju ještě jednou k výhře.
  Hezký den

 9. Tak to bylo určitě lepší, než vyšívání nebo časopisy. Lepší než televize a nápadité focení připomíná Čapkovu Dášeňku, čili život štěněte. Ať se všichni dostanou do správných rukou a mají dobrý „psí život“. ☺

  • Leni, nenudím se… Nejdříve týden tři malé vnučky, týden na zotavení a pak zase pejsci – 10 štěňátek + parta dospělých psů… Děkuju za pochvalu pejsků, jsou opravdu krásní. L.

 10. Leni, dnes jsi mi vyvolala svým příspěvkem úsměv na tváři a rozněžnila jsem se. Tohle je pořádná dávka roztomilosti. Nedivím se, že jsi neměla na nic čas. Měj pohodové dny.

 11. To je ale pěkná hromádka pejsků. Jsou moc krásní a roztomilí. A Ty jsi je moc hezky nafotila.
  Hezký den, Lenko !
  Hanka

 12. Leni ,jsou nadherni a je to velke štěsti.Pořidila jsi úžasne fotografie.Mladi maji chovatelskou stanici NO,věnuji se.kynologii a nedavno se feně narodilo osm štěňat.Zeť je dal do kotelny aby byly v teple.Přesto tři zemřely.Byl z toho nešťastny.Je to někdy naročne.Ať se chlupačům daři.
  Měj se hezky

  • Jituš, brácha má štěňátka v místnosti, kde se topí a ještě mají nad pelíšky zavěšené infralampy, které je zahřívají. Vím od něho, co všechno zažívá, jezdí s nimi po doktorech, jak je vypiplává, co to je starostí… Prostě jako s dětmi. Přeju hezké dny. L.

 13. Leni to je nadělení…ale jsou roztomilí a fotky s těmi hračkami jsou opravdu úžasné. Děkuji za Tvůj krásný, pozitivní článek a přeji Ti nádherné jarní dny.

 14. To je ale roztomilá parta, hned bych si jedno nebo dvě odnesla. A nejkrásnější fotka je ta, jak leží na zádech pod peřinkou. Kouzelné. 🙂

  • Pavli, to byla náhoda. Štěňátko se najednou překulilo na záda, tak jsem na něj dala peřinku a ono si ji samo tlapičkama chytlo !!! A ještě jsem to stihla vyfotit. Děkuju moc. L.

 15. Jsou to štěněcí mazlíci, vybrala bych si toho tmavého fešáka, na té fotce mi přijde jako obrovský rozšafa. 🙂

 16. Leni, to jsou krásní bobečkové – připomnělo mi to ty naše. Anglické kokršpaněly jsme měli dva. Shaggyho a Blacka. Byli to naši miláčci.
  Přeji hezký večer. 🙂

 17. Lenko, musela jsem se smát a byla jsem hodně zvědavá, kolik jsi toho upletla. Já jsem chodívala hlídat jen jednoho pejska, kterého si pořídil syn. Pejsek nemůže zůstat dlouho sám, protože je to společenský tvor a než se naučí všem návykům, dá to práci a chce to hodně času pejskovi věnovat.Tedy z vlastní zkušenosti vím, že si člověk nepřečte ani kousek knížky, natož aby zaštupoval ponožky.Fotky jsi pořídila nádherné. Jsou moc roztomilí.

  • Marti, máš pravdu. Ve dne jsem na to neměla čas a večer jsem byla ráda, že jsem si vlezla do pelíšku… Moc děkuju za návštěvu a komentář. L.

 18. Tak ti jsou nádherní ♥ Úplně jsem se do nich zamilovala a kdyby to jen trošku šlo, hnedka bych je vyrazila hlídat 🙂

 19. Leni, to je nádherné a miloučké nadělení💗😊 A jak jsi je všechny nafotila, to je něco úžasného 😊Ať je jim potom u nových páničků dobře kako u Vás 😊🍀

  • Alenko, moc Tě zdravím a děkuju za Tvůj milý komentář. Když jsme je hlídali, bylo jim šest týdnů. Možná už šli nějací do nové rodiny, musím se bráchy zeptat. Měj se hezky.

 20. Už jsem se několikrát vrátila podívat, jsou nádherní. Přemýšlela jsem, zda je to nadělení od jedné mámy, čtu že od dvou. Asi byl fofr vyfotit toho pod peřinkou. Holčička v košíku vypadá přísně a ten troubelínek vedle! Moc jim přeju milující páníčky, ať se mají všichni dobře.
  Dagmar

  • Milá Dášo, s tou peřinkou to byla náhoda. Pejsek se překulil na záda, já na něj položila peřinku a on si ji sám tak hezky podržel pacičkama. A ještě jsem to stihla vyfotit, což se sama divím. Černá holčička se jevila jako pěkný lumpík. Ahoj L.

 21. No páni to jsou překrásná štěňátka i já od mala jsem milovnice pejsků. Ale už raději nechcu od té doby co nám umřela pudlice:-( hlavně Leni teď marodí od dcery Čakínek zánět slinivky což z toho se dostane ale zjistilo se, že má prostatu v pátek se rozhodne jestli podstoupí operaci máme velký strach a já su z toho na dně:-( Jinak nádherné fotečky jsi opravdu šikulka pa pá a opatruj se♥

  • Ivetko, děkuju za milou návštěvu. Tak to budu na Čakínka myslet, aby byl brzy v pořádku, zdravý. Kumík od syna a jeho přítelkyně Jani je teď také často nemocný, s prostatou měl taky problémy, teď spíš s klouby, už je mu 12 let. Je to smutné, když stůňou… Snad to bude lepší ! Ahoj a Čakínkovi posílám pac. L.

 22. To jsou nádherní chlupáčci! A jak krásně pózují! Musel to být zážitek, hned bych šla mazlit…

  Krásný den, Leni.

 23. Krásní psíšci a krásné fotky. Také máme doma kokrpsinu (už druhou). My „jedeme“ v „plísňáčích“ – modrých bělouších. S tou minulou jsme odchovali i vrh krásných černých kokříků s pálením (všichni po tátovi). Kokři jsou prostě nejlepší a odpovídá tomu i cedule na dveřích od bytu:

  Domov je tam, kde je kokršpaněl!

  • Ahoj Honzo, děkuju za návštěvu a komentář. Tak to musím říct bráchovi a ten nápis na ceduli je krásný. Brácha má zase na plotě plechovou ceduli s nápisem Kokršpanělsko. Moc zdravím, Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.