Levandulový seriál – Věnečky

64 komentáře k článku: Levandulový seriál – Věnečky

 1. Leni, ty máš snad levandulové pole 😮 Věnečky i kytičky jsou moc pěkné, ale materiálu je potřeba opravdu hodně. Máš skvělé nápady, zdravím a přeji hezký víkend 😀

 2. Leni, mě spadla brada :-))Nádherné máš úplně všechno. Krásně vypadá věneček z malých kytiček levandulí, to je moc dobrý nápad. A srdíčko….no prostě všechno. Na posledním věnečku i len, asi, že? Krásná práce ! Tak přeji i nadále pěkné tvoření 🙂

  • Alenko, motat věnce i vázat různé kytice mě moc baví, vázala jsem kytici i kamarádce, když se vdávala. Ano, ten poslední velký věnec je ze směsi – levandule, len, oves. Děkuju.

 3. Oo, tak to je naprostá nádhera! Věnce mám všeobecně moc ráda a takto s levandulí jsem je snad ještě neviděla, no okamžitě bych si jeden také udělala, jen nemám tolik levandule. Ani nevím, který se mi líbí nejvíc, každý má něco do sebe a určitě i nádherně voní!

 4. To je forem, jak využít voňavé bylinky a dočkat se pokračování jejich vůně i později. Jsi šikovná, ráda k tobě chodím pro nápady, i když někdy nekomentuji. Palec nahoru ☺

 5. Levanduli mám taky ráda a suším si jí. Věnečky i paličky máš moc hezké, ten co je první vidím poprvé a moc se mi líbí.
  Přeji hezké letní dny. J.

 6. No Ty jsi úžasná ! Pro mne hodně inspirativní. Všechno je levandulově krásné, ale ten první věneček, ten tedy je. No asi se budu opičit !
  Hezkou neděli !
  Hanka

 7. Krásné dekorace, Leni! Ten věnec ze svazečků je úžasný, to jsem ještě nezkoušela. A srdíčko… no, levandule je prostě levandule!
  Přeji krásnou neděli, Helena

 8. Ahoj Leni,
  to je naprosto neuvěřitelné, co dovedeš udělat. Líbí se mi úplně všechno, nejvíc asi oba ty věnce, ale prostě všechno je to krásné. Kdybys to někde prodávala, hned bych u tebe utratila majlant:-D
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  • Hani, Ty jsi zlatá…Dříve jsem nějaké věci dělala na zakázku a prodávala, ale mám s tím špatné zkušenosti. Tak jsem to vyhodnotila, že už nic prodávat nechci, i když mě chodí maily s žádostí, a chci si tvořit jen a jen pro radost…Lenka

 9. Leni,takový věnec jsem ještě neviděla,krása veliká a ty kytičky na korpus lepíš ?Díky moc za odpověd ,jestli budu mít trpělivost vyrobím si také takový,ale mě už levandulka odkvétá,zdraví Jarka od Poděbrad.

  • Jarko, zdravím. Poděbrady miluju, jezdím na ten směr na chalupu k bráchovi a skoro pokaždé, když tam jsem, zajedu do Poděbrad. Teď jsem tam byla před týdnem. Levandulové malé kytičky jsem na korpus lepila tavnou pistolí, jinak používám na věnce aranžérské tenké drátky nebo pevnou režnou nit. Já jsem už levanduli sklidila. Děkuju moc za Tvoji návštěvu. Ahoj Lenka

 10. Leni to je krása nesmírná ,věnečk vede ostatní už jsem taky někdy dělala.Ty kytičky lepíš tavnou pistolí nebo nějak prošiješ,zdraví Jarka od Poděbrad

 11. Ten první mne oslovil už na Pinterestu. Nemám tolik levandule, ale něco letos budu muset taky udělat. Líbí se mi to srdíčko, ale nemám podklad.

  • Vendy, ahoj. U levandulového srdíčka jsem jako podklad použila silnější drát, vytvarovala jsem ho do srdíčka a slabým aranžérským drátkem jsem postupně vázala levanduli. Děkuju za zastavení.

 12. Krásné věci tvoříš z levandule. Já mám na záhonku jednu jedinou a tu si hýčkám. Asi bych ji měla ostříhat a také si ji nasušit. mám tu vůni ráda.Měj se moc pěkně.

 13. …taková LEVANDULOVÁ… nádhera!!! Moc mě zaujal věneček, ten jsem ještě z levandule nedělala, je možno někde najít návod?
  Přeji provoněné dny☀️

  • Renčo, na ten větší levandulový věnec (jestli se ptáš na něj) jsem použila proutěný korpus. Nejdříve jsem si udělala hodně maličkých levandulových kytiček, které jsem převázala slabým režným provázkem. Kytičky jsem pak jednu po druhé přilepila tavnou pistolí ke korpusu. Věnec jsem doplnila dvojitou jutovou mašlí s motivem levandule, uprostřed jsem ovázala jutovým provázkem. Stonky, co mě zbydou po odstřihnutí na kytičky nevyhazuju, vážu si z nich malé otýpky a používám na další věnce – viz ten poslední óbr věnec (z levandule, ovsa, lnu). V případě nejasností piš. Ahoj Lenka

 14. Ahoj Leni tvoje věnce jsou nádherné. Mně je vždy líto levandule ostříhat a tak si užívám jejich krásu na zahradě a po odkvetení už se na vazby nehodí.
  Přeji ti krásné léto Iva

 15. Leni zdravím no tak to jsi moc šikovná věnce nádherné a také je mi to moc líto ostříhat vždy vnučka mi to ostříhá přeji příjemné léto ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.