Patchwork – Dětská medvídková deka

Patchwork – Dětská medvídková deka

Šít pro děti mě baví, dnes vám ukážu patchworkovou medvídkovou deku.

Je to deka klučičí, barevně laděná do jemných bleděmodrých tónů s motivem medvídků. Deka je podložená vatelínem a spodní rubová část je z flízu, jednotlivé vrstvy jsou prošity na stroji. Využít se může jak na přikrytí, tak i jako hrací deka. K dětským dekám šiju vždycky ještě nějaký doplněk, nejčastěji hračku nebo polštářek. Tentokrát jsem ušila polštářek ve tvaru hlavy medvídka. Deka nebyla šitá pro někoho konkrétního, prostě jsem měla chuť ušít miminkovskou. Takže je zatím doma a čeká…

70 komentáře k článku: Patchwork – Dětská medvídková deka

 1. Leni, Ty jsi neskutečně šikovná. Deka i polštářek jsou perfektní. Určitě se svého majitele dočkají. Přeji Ti krásné dny hlavně ve zdraví.

 2. Ahoj Leni,opět krásné tvořeníčko.Taky tvořím,jsem na karanténě,klekl mi úplně noťas,mám už nový,ale teprve ses ním seznamuju…Jak to zvládnu,taky se konečně pochlubím na svém blogu.Přeju krásné dny!Z.

  • Evi, ahoj. Když na ty fotky koukám, tak jsem medvědy zapomněla přestrojit do zimního oblečení… Asi jim dám rovnou vánoční, slavnostní… Někdy ukážu. Děkuju.

  • Hani, děkuju. Měla jsem medvídků ještě víc, ale dala jsem je pryč a nechala si jen tyto. Ke každému medvídkovi se váže nějaký příběh nebo vzpomínka. Hezké dny.

   • Já jsem dlouho uchovávala svoje hračky, některé byly i po mamince. Jenže já nemám zálibu v tom, že bych to měla naaranžováno po bytě. I když jsem domácí švadlenka a často šiju, šít na panenky mě nebavilo, ani je převlékat. Nakonec moje hračky skončily v muzeu, což je pro ně to nejlepší řešení, navíc v posledních letech staré hračky letí. Někdy, až se na tohle dostane, napíšu článek.
    Leni, hlavně, ať Ti medvídci a třeba deky dělají radost. ☺
    Jo, ale nakonec mi jeden, opravdu malý medvídek zůstal, byl zapomenut, asi nechtěl do muzea a schoval se ☺. Tak jsem mu uvázala žlutou mašli ☺.

  • Stáňo, zdravím. Tuhle látku s medvídky jsem měla doma hodně dlouho a tak jsem si řekla, že nebudu čekat, až se nějaké mimi narodí a ušiju ji dopředu, na sklad. Děkuju.

 3. Leni, je úžasná! Přesně podle mého gusta! Jemná, medvídci a miminka, to přece skvěle ladí!
  Nějaké mamince uděláš velikou radost.
  Měj pohodový den, Helena

 4. Hezounká deka, krásně jsi to nafotila. Taky jsem už několik dek ušila, taky mne to baví.
  Ti medvídci jsou krásný doplněk.
  Hezké dny, Lenko !
  Hanka

 5. Ta je ale nádherná! Snad brzy udělá nějakému miminku (a jeho rodičům) velkou radost. Byla by škoda mít takový poklad doma schovaný.

 6. Leni, to je nádherná deka hnedle bych takovou brala já miluji medvídci 🙂 Jsi opravdu moc šikovná a máš můj obdiv. Přeji hezký víkend☺

 7. Leni no je to nádherné a ta práce než to všechno tak nastříháš a dáš to do kupy znám to jsem krejčová pánská ale už tak nešiju jak děti byli malé to jo co jsem se kalhot a oteplovačky na zimu našila v té době to nebylo koupit kluci se narodili rok 1968, a 1969 tak pak se šilo až do puberty kluku a pak dcerce kabátky , šatičky ta byla o 9 let mladší od kluku moc Tě obdivuji jak si šikovná na všechno to musí člověka bavit .Máš to moc hezké
  a moc se mi líbí fotka s partou medvědích kamarádů.to jsou také retro medvídci budu se zase těšit co tady vytvoříš děkuji a hezký víkend popřeji..

  • Bětuško, moc Ti děkuju za Tvoje milá slova. Pane pánská krejčová, to jsi dobrá ! Já jsem na kluky taky šila všechno, když byli malí i na sebe. Teď už šiju jen pro radost, občas patchwork, dekorace do bytu nebo pro vnučky… Měj se moc hezky. Lenka

 8. Leni, deka je krásná, ta se povedla. Stejně tak i polštářek. Jednou udělá radost malému klučíkovi a možná ještě víc jeho mamině.
  Jsi šikovná. Přeji prima neděli. D.

 9. Ahoj Leni,
  moc pěkný set. Moje mamka mi taky šila, když jsem byla malá. Měla jsem deku a takového Vochomůrku:-D
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.